Po 14. kole TFL museli na úrazovke šiť až troch hráčov

Kolo ako lusk. Veľa gólov, dramatických momentov a zaujímavých výsledkov prinieslo 14. kolo TFL. Ani päť presných zásahov bombardéra Ďuračika nestačilo na víťazstvo Zenitu a tak zostáva stále pod čiarou postupu do play-off. Turany sa postarali o zaujímavý rekord TFL, keď dokázali streliť tri góly vo vlastnom oslabení len za 42 sekúnd. Autorom bol Matej Janota. A florbalová šou pokračovala aj na úrazovke. Z 13 stehov pre troch hráčov boli prekvapení aj martinskí doktori. Ešte si stále niekto myslí, že florbal je bezkontaktný šport?

Spartak včelín : Zenit 7:6

Šesťbodový zápas z konca tabuľky priniesol veľa zaujímavého a napínavý florbal až do posledných sekúnd. Pri chuti bol najmä Martin Ďuračik, ktorý už v prvej tretine strelil hetrik a v neskoršom priebehu pridal ešte dva góly. Ani to však nestačilo na bojovne hrajúci včelín, ktorý v tretej tretine využil ponúknutú šancu v presilovkách a zvrátil tak vďaka dvom gólom Derika vývoj zápasu vo svoj prospech. Týmto víťazstvom sa dostali čmeliaci na šieste miesto tabuľky a upevnili svoje postavenie pred play off.

Fbk Turany : Storm 12:3

V tejto sezóne výborne hrajúce Turany nastúpili na súboj s posledným Stormom s jasným cieľom na zisk ďalších bodov. Spočiatku to aj vyzeralo na jasný priebeh zápasu, keď sa Turany rýchlo ujali vedenia 3:0. Storm však dokázal znížiť ešte v prvej tretine a v druhej tretine dokonca vyrovnal na 3:3. V polovici zápasu dokázal Storm ubrániť kontroverznú presilovku no vzápätí po vypršaní trestu inkasoval štvrtý gól. Hráči Turian sa týmto gólom upokojili a zápas už nepustili zo svojich rúk. Za zmienku stojí čistý hetrik Janotu v poslednej minúte zápasu, ktorý sa mu podarilo dosiahnuť dokonca v oslabení.

Exol Košťany : Martinské Medvede 2:9

Zápasy Koštian a medveďov z Martina bývajú čím ďalej tým viac vyrovnanejšie. No v tomto zápase to platilo len prvých 10 minút. V ďalšom priebehu zápasu sa medvede rozstrieľali a Košťany kládli iba symbolický odpor. Z Exolu sa dokázali presadiť iba Balla a Mäsiar čo v žiadnom prípade nestačilo na s chuťou hrajúce medvede. Prekvapivo sa Košťany nezišli v tradične vysokom počte a na rýchle tempo zápasu im neostali sily. Medvede hrali umne a isté zákroky brankára Króla im umožnili si zápas vychutnávať až do záverečného klaksónu.

Bernoláčik : Flok 6:4

Priamy súboj o tretie miesto a šláger kola nás čakal až v poslednom zápase dňa. Bernoláci zaspali vstup do zápasu a prehrávali už po dvadsiatich štyroch sekundách. Flok následne zvýšil vedenie už na 0:2 a vypracovával si aj viac šancí. Bernoláčiku sa podarilo znížiť stav tesne pred koncom prvej tretiny a tento gól vlial sebavedomie do ich žíl. Následne na začiatku druhej tretiny vyrovnali stav a dokonca prebrali iniciatívu v zápase. Po nešťastnom zákroku na Štrbu mali šancu päťminútovej presilovej hry, no paradoxne sa dokázal v oslabení presadiť Flok. Následne pri ďalšom nešťastnom strete sa zranil hráč Floku Ján Šišitka a tento moment sa zrejme ukázal ako rozhodujúci. Ešte viac zredukoval počet Flokáčov na striedačke, ktorým už na poslednú tretinu nezostal dostatok síl. Bernoláčik využil svoje šance a Dušan Labaš strelil hetrik, ktorým definitívne otočil vývoj zápasu. Bernoláčik sa po tomto víťazstve posunul opäť na tretie miesto v tabuľke práve pred Flok.

-LuSt-

Výsledky 14. kola základnej časti TFL

FBK Spartak Včelín - HENNLICH Zenit 7:6 / 3:4,2:1,2:1 / góly: Fillo 2, Derik 2, Orechovský 1, Remeň 1, Vašš 1, - Ďuračik 5, Maršala 1, FbK STATON Turany - FbK Storm 12:3 / 3:1,3:2,6:0 / góly: Janota 4, Molnár 1, Burica 1, Noga 1, Kapusta 1, Ujček 1, Burica 1, Beňo 1, Mičko 1, - Košťan 1, Franek 1, Pravňan 1, EXOL Košťany - Medvede 2:9 / 1:4,0:1,1:4 / góly: Balla 1, Mäsiar 1, - Jurošek 2, Okuliar 1, Rohoň 1, Kubička 1, Wagner 1, Kohan 1, Uher 1, Čavajda 1, Bernoláčik - FloK 6:4 / 1:2,1:1,4:1 / góly: Labaš 3, Králik 1, Vaňko 1, Sálus 1, - Gelačák 2, Šišitka 1, Doležal jr. 1, FBC Medvede ZA - FBK Spartans 5:7 / 3:0,0:4,2:3 / góly: Serafín 2, Knapec 1, Hadida 1, Ivan 1, - Klain 4, Vaverka 2, Lauro 1,