Zenit stále stopercentný po skvelom zápase s Bernoláčikom.

Druhé kolo je za nami a v lige sa nám predstavili už všetci účastníci 4. ročníka TFL. Prekvapením je zatiaľ Zenit, ktorý si užíva prvé miesto v tabuľke, ako jediný tím s plným počtom bodov. Zaujímavosťou je aj prvé miesto v tabuľke strelcov, ktoré si zaistil piatimi presnými zásahmi v dvoch zápasoch Erik Brezani.

Žiar nad Hronom Pirátos–FbKStorm 2:5

Žiar vstúpil do tohto zápasu s cieľom pripísať si prvé body do tabuľky a hoci hrali v oklieštenej zostave zo začiatku sa im to aj darilo. Po úvodnej tretine vyhrávali 2:0. Dva krát skóroval za pirátov Dávid Sedliak. Storm od druhej tretiny prebral opraty zápasu do svojich rúk a postupným zlepšovaním svojho výkonu otočil vývoj zápasu vo svoj prospech. Víťazný gól vstrelil Ivan Vandlík.

Včelín–Medvede 4:5 sn

Čmeliaky nabudené súbojom proti minuloročným majstrom TFL vybehli na plochu s plným nasadením a už po dvoch minútach sa ujali vedenia. Strelcom bol Fillo. Medvede sa rozbiehali pomalšie no podarilo sa im odpovedať gólom nováčika v ich drese Mareka Silvestra. Z následnej akcie sa presadil znovu Včelín a viedol. V podobnom duchu sa vyvíjal aj zvyšok zápasu. Včelín viedol a Medvede dorovnali. V nájazdovej lotérii rozhodol Ondrej Kubička.

Immortals Martin–FbK Turany 4:7

Turany sa od úvodných sekúnd zahryzli do súpera a vytvorili si už počas prvej tretiny rozhodujúci náskok. Lukáš Sitár dal hetrik za štrnásť minút a značnou mierou sa na tomto trháku podieľal. Postupne však Immortals hru dorovnali a konečné skóre nie je tak hrozivé, ako to vyzeralo po prvej tretine. Kirschner strelil dva góly, ťahal akcie nesmrteľných a bol ich najužitočnejším hráčom v tomto zápase.

Bernoláčik–Zenit 5:6

Najlepší zápas dňa obstarali družstva Zenitu a Bernoláčika. Hra sa prelievala zo strany na stranu a nechýbalo nasadenie, bojovnosť ani pekné góly. Treba vyzdvihnúť fair-play Bernolákovcov, keď potvrdili jeden zo sporných gólov súpera. Najdôležitejší moment zápasu prišiel dve a pol minúty pred koncom. Z prísne nariadeného trestného strieľania zavŕšil Martin Ďuráčik hetrik a Bernoláčik už nedokázal odpovedať. Prehra o jeden gól chalanov z Bernoláčika mrzela, keď sa zdalo, že sú miestami lepším tímom na ihrisku. Možno to vyjde nabudúce.

Výsledky 2. kola TFL

Žiar n. Hronom Pirátos - FbK Storm 2:5 / 2:0,0:3,0:2 / góly: Sedliak 2, - Brezani 2, Vidrich jr. 1, Vandlík 1, Sabó 1, Včelín - Medvede 4:5 sn / 2:1,1:1,1:2 / góly: Fillo 2, Kečkeš 1, Remeň 1, - Krol jr. 1, Kubička 1, Kohan 1, Silvester 1, Bellan 1, Immortals Martin - FbK Turany 4:7 / 1:5,0:1,2:1 / góly: Kirschner 2, Vaňko 1, Lednický 1, - Sitár 3, Ujček 1, Mičko 1, Molnár 1, Janota 1, Bernoláčik - Zenit 5:6 / 2:2,1:1,2:3 / góly: Sálus 2, Štrbák 1, Greňo 1, Hartl 1, - Ďuračik 3, Brnčal 2, Kučka 1,