Včeliari v 9. kole TFL s tromi rekordmi

Turčianska florbalová liga je v polovici základnej časti. Tabuľke zatiaľ kraľuje Zenit, ktorý v riadnom hracom čase neokúsil trpkosť prehry. Medvede sa dostali na 2. priebežné miesto pred Bernoláčik, ktorý zaváhal s Immortals. Flok si po počiatočných problémoch ide svoje a uzatvára prvú štvoricu. Na chvoste stále zostávajú Piráti zo Žiaru nad Hronom s jedinou výhrou a stratou bodu za Stormom. Sniper Miro Gelačák s 13 gólmi vedie tabuľku strelcov.

Chlapci z Immortals zaskočili Bernolákov hneď na začiatku duelu dvomi rýchlymi gólmi. Na ich konci boli azda najviditeľnejší útočníci zápasu - Bažík s Kirschnerom. Nepriaznivým vývojom stretnutia sa zaskočení Chochulovci trápili v koncovke aj v situáciách, ktoré by inokedy triafali aj so zaviazanými očami. Ale aj keď sa v závere stretnutia dokázali zmobilizovať a priviesť duel do remízy, dva body brali nakoniec nesmrteľní, ktorí mali viac šťastia v nájazdoch. Včera mal presnú mušku Kirschner, ktorý obšťastnil súperových brankárov šiestimi parádnymi gólmi.

Piráti dokázali držať krok s neónovými len do polovice zápasu. Keď v 12. minúte vyvesil Hužvár ukážkový banán brankárovi Floku, zdalo sa, že výsledkovo môže byť tento duel vyrovnaný. Nestalo sa tak. Zo strany Pirátov to bolo strelecky všetko a začali sa presadzovať už len hráči Floku. Za zmienku stojí najmä hetrik Jozefa Hazuchu, ktorý tromi kúskami v rade zakončil výsledkový ortieľ na konečných 8:3 pre Flok.

Siedma minúta, v ktorej čmeliaci v priebehu jedenástich sekúnd udreli až trikrát, posunula chlapcov zo Stormu do role štatistov. Úder, z ktorého sa búrkoví chlapci nedokázali spamätať do konca zápasu, im zviazal ruky a zrejme rozhodol. Možno aj absencia trénera na lavičke Stormu bola faktorom, ktorý sa podpísal pod ich prehru. Spartakovci vytvorili hneď tri zápisy do rekordov 4. ročníka TFL. Jedenásťsekundový trojgólový guľomet, prvá výhra na nulu v aktuálnom ročníku a prvý shootout sa tiež zapisuje brankárovi Včelína.

V kvalitnom zápase tradičných rivalov rozhodla zrejme lepšia strelecká disponovanosť medveďov. Turany sa dokázali dotiahnúť ešte v 30. minúte do remízového stavu, lenže medvede vždy vo veľmi krátkom čase kontrovali a posúvali sa za víťazstvom. V stretnutí nebola núdza o krásne florbalové momenty a hralo sa v duchu fair-play. Turany sú po polovici súťaže netradične až na 5. mieste a zatiaľ bez možnosti vyberať si súpera do play-off. Medvede zastihol polčas TFL na 2. priečke.

-DuKu-

Výsledky 9. kola TFL

Immortals Martin - Bernoláčik 7:6 sn / 2:2,2:0,2:4 / góly: Kirschner 6, Šenšel 1, - Králik 2, Hartl 2, Vargončík 1, Baláž 1, FloK - Žiar n. Hronom Pirátos 8:3 / 2:3,3:0,3:0 / góly: Hazucha 3, Gelačák 2, Doležal sr. 1, Hanzely 1, Michal 1, - Michalčík 1, Sedliak 1, Hužvár 1, Včelín - FbK Storm 9:0 / 4:0,2:0,3:0 / góly: Remeň 3, Kečkeš 2, Fillo 2, Orechovský 1, Medek 1, - FbK Turany - Medvede 5:7 / 0:1,3:4,2:2 / góly: Janota 3, Sitár 1, Mičko 1, - Kohan 2, Jurošek 2, Fúčela 1, Bellan 1, Zajac 1,