Florbal opäť vo farbách jesene. Vo štvrtok sa červenalo až trikrát.

7. kolo TFL negatívne poznačila šarvátka v zápase FbK Turany - Bernoláčik, po ktorej bude mať opäť prácu Disciplinárna komisia. Zenit si poradil po počiatočných problémoch s Pirátmi zo Žiaru. Storm delilo len 5 sekúnd, aby uchmatol bodík Martinským medveďom. Bernoláci zdolali vo vybičovanej atmosfére chlapcov z Turian a Flok si odnáša plný bodový zisk zo Záturčianského Včelína

Piráti od začiatku zápasu zaskočili lídra súťaže a rýchlo viedli 2:0. To však bolo na dlhé minúty z ich strany všetko. Zenit hral v úvode stretnutia dosť nedisciplinovane a často zohrieval trestnú lavicu. Keď sa otriasol z vylúčení a začal hrať svoju hru, sériou ôsmich gólov rozhodol o výsledku zápasu. V poslednej tretine bordoví zvolnili z tempa a umožnili Pirátom korekciu výsledku na prijateľných 6:9.

Kto si myslel, že Medvede si "lehce a hravě" poradia so Stormom, ten sa mýlil. Storm tak, ako v predchádzajúcom zápase s Bernoláčikom ukázal, že vie potrápiť silných súperov a vo včerajšom zápase to nebolo inak. Keď 46 sekúnd pred klaksónom vyrovnával Franek na 3:3 zdalo sa, že duel pôjde do nájazdov. Proti tomu bol medvedí kapitán Staš, ktorý 5 sekúnd pred koncom zápasu nahodil z rohu ihriska loptičku na bránku výborne chytajúceho gólmana Stormu a tá skončila v sieti. Medvede si tak pripisujú ďalšie víťazstvo a tri body do zabuľky TFL.

Vyrovnané stretnutie dvoch vyspelých florbalových tímov FbK Turany a Bernoláčika bolo poznačené incidentom, ktorý do športu vonkoncom nepatrí a neradi to vidíme aj v TFL. Incident sa odohral zhruba v polovici zápasu, keď sa pod sprchy porúčali hneď traja hráči. Šport a zvlášť florbal v tomto zápase utrpel a aj prítomní diváci len nechápavo krútili hlavami, čo sa to na ihrisku deje. Bernoláci sa po dlhej pauze spôsobenej vylúčeniami dokázali lepšie skoncentrovať a zvíťaziť nakoniec 5:10. O potrestaných hráčoch bude rozhodovať Disciplinárna komisia.

Spartak Včelín spoločne s Flokom ukázali v poslednom zápase kola, že sa dá hrať aj bez vylúčení. Rozdali si to športovo a bez pästí. Na gól Remeňa odpovedal až v 2. tretine Hazucha. Derik však onedlho preklopil misky váh opäť na stranu čmeliakov. Gólostroj Gelačák vyrovnával a v tretej časti zaznamenal víťazný gól Meliš, ktorý poistil 9 sekúnd pred koncom opäť Hazucha. Flok sa posunul na priebežné 4. miesto tabuľky TFL.

-DuKu-

Výsledky 7. kola základnej časti TFL

HENNLICH Zenit - Žiar n. Hronom Pirátos 9:6 / 1:2,7:0,4:1 / góly: Balla 2, Ďuračik 2, Knesl 1, Tomica 1, Pejskar 1, Šrom 1, Boďa 1, - Ivan 2, Kopča 2, Blahyj 1, Sedliak 1, FbK Storm - Medvede 3:4 / 2:1,0:1,1:2 / góly: Sabó 1, Vidrich jr. 1, Franek 1, - Krol sr. 1, Staš 1, Uher 1, Kubička 1, FbK STATON Turany - Bernoláčik 5:10 / 1:2,1:5,3:3 / góly: Beňo 3, Janota 1, Šimko 1, - Noga 2, Štrba 2, Štrbák 1, Ľudvik 1, Kralovanský 1, Vargončík 1, Králik 1, Hartl 1, FBK Spartak Včelín - FloK 2:4 / 1:0,1:2,0:2 / góly: Remeň 1, Derik 1, - Hazucha 2, Gelačák 1, Meliš 1,