Zenit sa udržal na čele, ale Bernoláčik je už na dostrel

Pomaly vstupujeme do polovice súťaže TFL. Na čele tabuľky môže už v nasledujúcom kole Bernoláčik bodovo dotiahnúť vedúci Zenit. Žiarski piráti stále len s jediným víťazstvom.

Spartak Včelín – Bernoláčik 6:7

Vstup do zápasu sa vydaril lepšie Bernoláčiku, ktorý sa už po necelej minúte ujal vedenia. Včelín dokázal hru zrovnať a na začiatku druhej tretiny vyrovnal. Paradoxne to nakoplo viac Bernolákovcov a tí sériou troch gólov znova odskočili. Čmeliaci zdvihli hlavy a ešte pred koncom tretiny znova vyrovnali. Bernoláci opäť udreli sériou troch gólov a aj keď mal Včelín mohutný finiš vyrovnať už nedokázal. Za Bernoláčik potiahol najmä Peter Štrba, ktorý strelil štyri góly a na dva prihral.

Flok – Immortals Martin 6:2

Vyrovnaný zápas aj keď s krutým koncom pre Immortals. Nesmrteľní dokázali hrať s Flokom vyrovnanú partiu, avšak presadzovali sa najmä flokáči. Jozef Hazucha strelil hattrick a v závere pri pokuse o vyrovnanie pridal Flok ešte dva góly do prázdnej brány.

Zenit – Martinské Medvede 5:6 po sn

Ďalší vyrovnaný zápas vo štvrtok obstaral vedúci Zenit a Martinské Medvede. Medvede sa v prvej tretine odpútali na rozdiel dvoch gólov, lenže v druhej tretine poľavili, čo Zenit trestal vyrovnaním sekundu pred koncom druhej tretiny. V tretej tretine to bol boj. Zenit viedol a už to vyzeralo, že si pripíšu ďalšie víťazstvo. Lenže Medvede vyrovnali 35 sekúnd pred koncom a v nájazdoch mali šikovnejšie ruky. Pripravili tak Zenitu len druhú prehru v sezóne.

Turany – Storm 6:2

Turany sa pustili do Stormu bez rešpektu a počas celého zápasu nepripustili drámu. Postupne zvyšovali svoj náskok a odolávali občasným protiútokom. Storm sa počas zápasu trápil s koncovkou a korigovať na konečný stav dokázal až tri sekundy pred koncom zápasu.

-LuSt-

Výsledky 8. kola základnej časti TFL

FbK STATON Turany - FbK Storm 6:2 / 2:1,2:0,2:1 / góly: Sitár 3, Ujček 2, Foťko 1, - Košťan 1, Vandlík 1, HENNLICH Zenit - Medvede 5:6 sn / 1:3,2:0,2:2 / góly: Knesl 2, Balla 1, Jesenský 1, Vandlík 1, - Kubička 2, Krol sr. 1, Kohan 1, Bellan 1, Kubička 1, FloK - Immortals 6:2 / 2:1,2:0,2:1 / góly: Bonda 3, Gelačák 2, Doležal jr. 1, - Bažík 1, Harvan 1, FBK Spartak Včelín - Bernoláčik 6:7 / 0:1,4:3,2:3 / góly: Lauro 2, Hrotek 1, Orechovský 1, Kečkeš 1, Tomčány 1, - Štrba 4, Vargončík 1, Kralovanský 1, Hartl 1,