Favoriti z prvej štvorky víťazne

Play-off je už niečo úplne iné ako zápasy v základnej časti. Mohli sme sa o tom presvedčiť aj počas prvých duelov štvrťfinále. Nasadenie, rýchlosť, ale aj zmeny v taktike boli odlišné od tých, ktoré sme videli v stretnutiach počas základnej časti. Prvá štvorka má match ball a až budúci týždeň ukáže, či ho dokáže aj potvrdiť.

V prvom zápase si Bernoláci poradili so Spartansom a zvíťazili vysoko 12:4. Po prvej tretine zápasu bolo všetko otvorené a šance, ktoré Spartans nevyužil môže ľutovať. Bernoláci naopak kruto trestali každú chybu a niektoré ich akcie boli ako z florbalovej učebnice, keď zakončovali často do prázdnej bránky. Duel sa lámal po druhej tretine, keď rozdiel piatich gólov už nedokázal naštartovať Spartans k obratu v tomto zápase. Hráči boli už zrejme hlavami o týždeň dopredu a rozmýšľali, čo na súpera vymyslieť nabudúce. Chochuloví zverenci si schuti zastrieľali aj v treťom dejstve a s veľkým optimizmom klopú na dvere semifinále.

Druhý štvrťfinálový zápas mal asi všetko, čo si florbalový fanúšik môže priať. Postarali sa o to tímy FbK Turany a Spartak Včelín. Včeliari zaskočili víťaza základnej skupiny z Turian dôraznou celoplošnou hrou. Zápas bol rýchly, dramatický a vyrovnaný. Brankári predvádzali vynikajúce zákroky a nechýbali ani emóciami nabité momenty. Rozhodujúci moment a víťazný gól zaznamenal v súčasnosti najlepší strelec TFL Matej Janota v 40. min. čím získal pre FbK vedenie na 5:4, ktorý ešte poistil posledným gólom pri power play na 6:4. Match ball majú na svojej strane Turany.

Aj Martinské medvede si zabezpečili prvé víťazstvo v štvrťfinále nad Zenitom. Na pohodlný náskok 3:0 však Zenit dokázal pomerne rýchlo reagovať a dotiahol sa na rozdiel jedného gólu (3:2). Bol to zároveň aj posledný presný zásah bordových v tomto zápase. Bielomodrí boli v tomto stretnutí efektívnejší a asi najväčšiu zásluhu na tom má autor štyroch gólov Jozef Król st. Vo veľmi korektnom stretnutí sme nezaznamenali žiadne vylúčenie.

Raketový štart do zápasu, aký predviedol Exol, nepríjemne zaskočil favorita z Floku. Ten našiel recept na prekonanie brankára súpera až v 11. minúte a o dalších päť minút stihol aj dorovnať. Začínalo sa odznova. Flok dokázal, prečo je v tomto ročníku úspešný. Trpezlivo a disciplinovane nahlodával obranu súpera a nútil ich k chybám. Do vedenia poslal Flok talentovaný Gelačák a koncepcia hry Exolu začala dostávať trhliny. Exol v snahe vyrovnať nepriaznivý stav stretnutia a posilnenou útočnou podporou nechával diery v obrane, ktoré využívali skusení hráči súpera a zápas vyhrali 7:3. Hetrikom sa prezentoval Ján Šišitka.