Úvodné kolo TFL preverilo pripravenosť tímov na novú sezónu

Góly, asistencie, nasadenie, emócie, vylúčenia, výbuchy radosti aj hattricky znovu priniesla Turčianska florbalová liga už vo svojom štvrtom ročníku.

Bernoláčik - Žiar nad Hronom Piratos 11:2

V úvodnom zápase spravil Bernoláčik krátky proces s nováčikom zo Žiaru nad Hronom. Najviac sa zaskvel Maťo Noga, ktorý strelil hetrik a za zmienku stojí aj Štrbove 2+1. Piráti sa dve tretiny nevedeli presadiť. Nakoniec však v treťom dejstve zaznamenali aspoň dva čestné góly, ktoré im môžu byť odrazovým mostíkom do ďalších súbojov.

Spartak Včelín - FbK Turany 6:7 po sn

Vyrovnaný a emóciami nabitý zápas obstarali čmeliaci a havkáči :-D. Prvé mrazy viditeľne nesvedčili včelínu a do polky zápasu sa výraznejšie nepresadil. Turany vyhrávali v zápase 0:3 aj 3:6 no nakoniec sa predlžovalo. Kečkéš zachránil zápas dvanásť sekúnd pred sirénou. V nájazdovej lotérii rozhodol skúsený Andrej Šimko.

Flok - Zenit 4:7

Svoj prvý súboj zviedli aj florbalisti Floku a Zenitu, hoci by sa tomuto zápasu hodilo skôr označenie boj. Dve tretiny sa doťahovali tímy striedavo o jednogólové vedenie. Zlom nastal v 33. minúte a Flok už nedokázal reagovať. Za Zenit si pripísal Kučka štyri body za dva góly a dve asistencie. Flok ťahal najmä Gelačák, ktorý dosiahol hetrik.

Immortals Martin - FbK Storm 8:7

Každý očakával čo predvedie na ihrisku nováčik Immortals. Už po 25 sekundách hry ich privítal v lige Erik Brezáni zo Stormu. A po prvej tretine už “nesmrteľní“ prehrávali o tri góly. V druhej tretine však ukázali, že aj oni vedia zaútočiť a otočili vývoj stretnutia vo svoj prospech. V tretej tretine si tímy podelili góly rovnako a Immortals zvíťazil najtesnejším rozdielom. Oba tímy budú musieť v ďalších súbojoch pridať na výkonnosti a disciplíne, ak chcú pomýšľať na vyššie priečky v tabuľke.

FbK Martinské Medvede mali voľno.

-LuSt-

Výsledky 1. kola TFL

Bernoláčik - Žiar n. Hronom Pirátos 11:2 / 3:0,4:0,4:2 / góly: Noga 3, Štrba 2, Labaš 2, Greňo 1, Kralovanský 1, Sálus 1, Pikla 1, - Ivan 1, Sedliak 1, Včelín - FbK Turany 6:7 sn / 0:2,2:3,4:1 / góly: Fillo 2, Čižmárik 2, Kečkeš 1, Lauro 1, - Šimko 2, Sitár 1, Molnár 1, Beňo 1, Ujček 1, Burica 1, FloK - Zenit 4:7 / 2:2,1:2,1:3 / góly: Gelačák 3, Doležal sr. 1, - Vandlík 2, Kučka 2, Knesl 1, Ďuračik 1, Brnčal 1, Immortals Martin - FbK Storm 8:7 / 1:4,5:1,2:2 / góly: Vaňko 3, Haščák 2, Červeň 1, Kirschner 1, Bažík 1, - Brezani 3, Šoška 2, Kubinec 1, Vandlík 1,