Florbalová akadémia uspela na Majstrovstvách Slovenska

Florbalová akadémia v kategórii staršia prípravka, čiže U11 dosiahla ďalší prenikavý úspech. Na Majstrovstvách Slovenska vybojovali malí florbalisti strieborné medaily.

Florbalová akadémia uspela na Majstrovstvách Slovenska

V tejto kategórii obhajovala staršia prípravka vlaňajší majstrovský titul, ale do Trenčína cestovalo s výnimkou kapitána Jána Brincku nové mužstvo. A tak sa zverenci trénerov Milana Chochulu a Rudolfa Kralovanského prvotne zamerali na zbieranie skúseností.

Turnaj však zastihol chlapcov v dobrej pohode. Boli individuálne ale najmä takticky výborne pripravení. Po postupe zo skupiny z prvého miesta čakal na chlapcov v osemfinále Grasshoppers Žilina. Ďalšou prekážkou bola vo štvrťfinále favorizovaná Žatva Dolný Kubín. Senzačné víťazstvo zabezpečil v poslednej minúte strelecký fantóm Tomáš Púpava.

Aj cesta do finále bola plná úskalia. V zápase ako na hojdačke, rovnako v závere, pretlačili naši florbalisti domáci AS Trenčín. Až vo finále našla partia vedená Jánom Brinckom svojho premožiteľa. Florbalová akadémia tam nestačila na Juventu Žilina. Ale aj tak po záverečnom hvizde nastala veľká oslava nečakaného ale o to cennejšieho úspechu.

Hráči s trénermi i skvelými rodičmi, ktorí v dueloch výdatne povzbudzovali, sa tešili z pohára za druhé miesto i zo strieborných medailí. Celé mužstvo si počas troch dní siahlo na dno svojich síl a vyslúžilo si obdiv florbalovej verejnosti. V bránke kraľoval Tobias Brisuda, hru režírovali Oliver Botka s Jánom Brinckom, strelecký vodopád zabezpečoval Tomáš Púpava, energiu tímu dodávali svojou bojovnosťou Sebastián Taliga a jediné dievča v tíme – Lívia Nogová. Svojou mravčou prácou sa pridali aj Jakub Veselka, Dávid Kubis, Oliver Katreniak a Rišo Kralovanský.

Výsledkový servis

Zápasy v skupine

FA Martin - Rebels Trenčianske Teplice 12:4
Góly: T. Púpava 3, S. Taliga 3, O. Botka 2, L. Nogová 2, J. Brincka, J. Veselka

FA Martin - Snipers Bratislava 6:5
Góly: T. Púpava 3, S. Taliga 3

Osemfinále

FA Martin - Grasshoppers Žilina 11:4
Góly: T. Púpava 6, L. Nogová 2, O: Botka, S. Taliga , J. Veselka

Štvrťfinále

FA Martin - Dolný Kubín 9:8
Góly: T. Púpava 6, L. Nogová 2, S. Taliga 1

Semifinále

FA Martin - AS Trenčín 9:8
Góly: T. Púpava 5, S. Taliga 2, L. Nogová 1, O. Botka 1

Finále

FA Martin - Juventa Žilina 4:8
Góly: T. Púpava 4

Florbalovú akadémiu reprezentovali: Ján Brincka, Tobias Brisuda, Oliver Botka, Oliver Katreniak, Richard Kralovanský, Dávid Kubis, Lívia Nogová, Tomáš Púpava, Sebastián Taliga, Jakub Veselka, tréneri: Milan Chochula, Rudolf Kralovanský

2% z daní

Pomôžte nám zlepšiť fungovanie Turčianskej florbalovej ligy a vybavenie Florbalovej akadémie – venujte nám 2% dane zo svojich príjmov.

Viac info tu.

Partneri
Ekono-print
Nasledujúce zápasy
1.
kolo
26.9.  17:00 MED vs STO
26.9.  18:00 Imm vs ZEN
26.9.  19:00 TUR vs BHZ
26.9.  20:00 BER vs VCE
Tabuľka
č. Team Z V P Góly B
1 ZEN 0 0 0 0:0 0
2 VCE 0 0 0 0:0 0
3 MED 0 0 0 0:0 0
4 Imm 0 0 0 0:0 0
5 TUR 0 0 0 0:0 0
6 STO 0 0 0 0:0 0
7 BHZ 0 0 0 0:0 0
8 BER 0 0 0 0:0 0