Máme za sebou ďalšie kolo TFL

4. kolo prinieslo výborné zápasy! Bernoláčik a Včelín sa vrátili na stratené pozície.

FBK Včelín - Staton Turany 6:3

Väčšinou sa pri vynikajúcom výkone jednotlivca zvykne hovoriť, že sme videli ONE MAN SHOW. V tomto prípade musíme číslovku opraviť na TWO, nakoľko v drese domácich priam koncertovala dvojica Kopecký - Martvoň. O tejto dvojičke Včelína sa musí chlapcom z obrany Statonu snívať ešte aj dnes, veď sa postarala o všetkých 6 gólov Včelína a prakticky rozhodla o zápase. Ale poďme pekne po poriadku. Spartakovci neposkladali pred stretnutím ani kompletné dva útoky a ani Turanci nenastúpili v plnej sile, no to nič neubralo na kvalite zápasu. Po prvej časti svietil stav na tabuli 2:0, to keď spomínaná dvojica posunula domácich do sľubného náskoku. V úvode druhej časti sa však presadili aj hostia, keď Foťko našiel Berešíka a bolo len o gól. V samom závere tejto časti prišli chvíle Martvoňa, ktorý najvprv v 29. minúte navyšoval na 3:1 a asi rozhodujúci gól vstrelil sekundu pred koncom a bolo už 4:1. V 3tej časti ešte Turancom vykresal nádej gólom Noga, no Spartakovci si už skúsene vedenie postrážili a aj na 3tí gól hostí, ktorý vsietil Foťko dokázali vždy odpovedať a získali do tabuľky veľmi dôležité 3 body. Turany sa aj naďalej trápia a v tabuľke klesli až na 6tu priečku.

Black Hawks Žilina - Juniorklub Immortals 5:6

Videli sme zápas plný zvratov na oboch stranách a aj práve pre takéto zápasy sa stáva TFL aj pre hráčov "z vonku" čoraz zaujímavejšou a pre takéto merania síl sem aj chodia. Prvým strelcom tohto duelu sa stal v 8. minúte Dubovec, ktorý po sérií viacerých šancí na oboch stranách vsietil gól po peknej nahrávke od Bubeníka. Následne však prevzali iniciatívu "Nesmrteľní Juniori" a bol to Kečkeš, ktorý v rozpätí 62 sekúnd vymietol dva vinkle na bránke hostí a zobudil tak pavúkov, čo tam dovtedy spali:D To sa však nepáčilo Sýkorovi, ktorý v závere tejto časti trafil podobne a do "kabín" sa tak šlo za nerozhodného stavu. V druhej časti sa pokračovalo v svižnom tempe, brankári sa veru na nedostatok práce sťažovať nemohli a skóre sa menilo až v jej závere, keď pri presilovke našiel Belko Sýkoru a ten už vedel čo s loptou - 3:2! O minútku a pol sa oprel do deravej loptičky aj Vojtek a Jastrabi si gólovo "zaškriekali" aj 4tý krát. To však ešte nevedeli, čo si na nich pripravili Vaverkovci na poslednú tretinu:D Do útoku zavelil opäť Kečkeš, ktorý uzavrel čistý hattrick a znížil na 3:4. Toho o necelú minútku napodobil aj Paulíny a nesmrteľní vstali z hrobu - 4:4. Žilinčania potom ešte zdvihli hlavy po góle Pochybu, no to bolo z ich strany všetko. V gólovej naháňačke pokračovali už len hostia, najprv sa trafil Wayne Orechovský, ktorý vyrovnal na 5:5 a skóre definitívne otočil v prospech Immortalsu Paulíny, ktorý sa dostal v 43. minúte do nájazdu a s kľudom Angličana si s ním aj poradil a stanovil konečný stav na 5:6!

HENNLICH Zenit - FK Martinské Medvede 4:5

Do stretnutia vstúpili lepšie Zeniťáci, no paradoxne, gól padol na opačnej strane, keď Okuliarovu prihrávku so šťastím dotlačil do bránky Vojtyla. Vedenie Medveďov poisťoval v závere tretiny Šišitka, ktorému parádne nabil Sakál a bolo 0:2. Druhú časť gólovo otváral Hanzely, ktorý po faule na neho bezpečne premenil trestné strieľanie - 0:3! Zeniťáci však bojovali aj ďalej, výborne chytajúceho Kráľa sa podarilo oklamať až v 24 minúte Šromovi, ktorý lišiacky zasúval spoza bránky. Medvede však naďalej hrali svoju hru, v závere 25. minúty našiel Struhárňanský Sakála a ten upratal loptu do siete domácich aj štvrtý krát. O 27. sekúnd na to perfektne rozohral štandardku Vojtyla a Hazucha vymietol vinkel Hennlichu po piaty raz. No to bolo z gólovej nádielky Medveďov už všetko a prišli chvíle Zeniťákov. 55. sekúnd pred koncom znižoval takisto so šťastím po štandardke Kučka a vykresal tak ešte nádej pre pruhovaných. Tú v tretej časti po odohratí necelých 5tich minút rozdúchal Grosman, ktorý sa dostal k odrazenej lopte a bolo 3:5! Dráma pokračovala aj naďalej, Zeniťáci sa tlačili do bránky so všetkým, čo malo nohy a ruky a ich snahu pretavil do 4tého gólu 29 sekúnd pred koncom Harvan a bolo už len o gól! Toto vedenie si však už Macovia postrážili aj počas oslabenia pri vylúčení Okuliara a zatiaľ sú najväčším prekvapením súťaže...

Bernoláčik - FBK Storm 10:2

Bernoláčikovci nastúpili už aj s Milanom na striedačke a to sa podpísalo asi aj pod ich výborný vstup do zápasu. Po prvej časti svietil po 2 góloch Vargončíka a jednom Štrbáka a Štrbu na tabuli stav 4:0 a to mohli ešte Stormáci ďakovať svojmu brankárovi, že skóre nebolo vyššie. Gólostroj domáci pokračoval aj v druhej tretine, v ktorej sme videli takisto 4 góly do siete Stormákov a favorit sa florbalom bavil aj naďalej. V 3 tretine sa predsa len k slovu dostali aj hostia, keď sa dokázali presadiť Sabó a Sochuľák. Za zmienku stojí aj hatrick Vargončíka, ktorý uzavrel v 3tej časti. Každopádne, Bernoláčikovci už po úvodnom útlme asi našli svoju tvár a v tabuľke už trónia na peknom druhom mieste!

Výsledky 4. kola základnej časti TFL

FBK Spartak Včelín - FbK STATON Turany 6:3 / 2:0,2:1,2:2 / góly: Martvoň 4, Kopecký 2, - Berešík 1, Noga 1, Foťko 1, Black Hawks Žilina - Immortals 5:6 / 2:2,2:0,1:4 / góly: Sýkora 2, Dubovec 1, Pochyba 1, Vojtek 1, - Kečkeš 3, Paulíny 2, Orechovský 1, HENNLICH Zenit - Medvede 4:5 / 0:2,2:3,2:0 / góly: Šrom 1, Harvan 1, Kučka 1, Grosman 1, - Vojtyla 1, Sakál 1, Šišitka 1, Hazucha 1, Hanzely 1, Bernoláčik - FbK Storm 10:2 / 4:0,0:0,2:2 / góly: Vargončík 3, Taraba 2, Kralovanský 2, Štrba 1, Remeň 1, Štrbák 1, - Sabó 1, Sochuľák 1,