Medvede opäť na čele, prebudenie Zenitu

Turčianska florbalová liga vstúpila do svojej druhej tretiny. V 8.kole sme videli kvalitné, vyrovnané a dramatické zápasy.

Black Hawks Žilina – FbK STATON Turany 6:10

Zápas pripomínal deň otvorených dverí a tak nečudo, že v ňom padlo až 16 gólov. V úvode viedla Žilina 3:1, no sľubný náskok ešte do konca prvej tretiny stratila. V tretej tretine zlomili Turany duel vo svoj prospech, keď jastraby znížili na 6:7 a čakal sa dramatický záver. Žilinčania však prišli na zápas len so siedmimi hráčmi a v závere im došli sily. Turanci tak potom poľahky navýšili svoj náskok.

FBK Včelín – FBK Bernoláčik 3:4  sn

Obaja aktéri odohrali vyrovnaný a dramaticlý zápas, ktorý sa hral v rýchlom tempe. Na začiatku tretej tretiny viedli oranžoví o gól, ale potom majster otočil skóre na svoju stranu. Včelín ešte v poslednej minúte viedol 3:2 ale  skúsený tím Bernoláčika v záverečnom tlaku pri power-play, vďaka pohotovej strele Peťa Štrbu, vyrovnal. V nájazdovej lotérii rozhodol kapitán Bernoláčika Rudo Kralovanský o šiestej výhre Bernoláčika za sebou.

HENNLICH Zenit – Immortals 6:5  sn

V zápase ako na hojdačke  sme videli veľa gólov aj pekných akcií. Zenit viedol 2:0, no Immortals sériou štyroch gólov duel otočil. V poslednej časti zeniťáci vyrovnali skóre na 5:5 a keď nevyužili ďalšie dve presilové hry, tak sa zápas dostal do samostatných nájazdov. V nich strelil víťazný gól strelecky disponovaný Ľuboš Brnčal.  Zenit tak dosiahol druhé víťazstvo po sebe.

FbK Storm – Medvede 3:4

Medvede boli favoritom tohto stretnutia, ale na ihrisku to tak vôbec nevyzeralo. Storm viedol už 3:1 a mal nakročené za druhým víťazstvom v sezóne.  Medvede sa do zápasu vrátili až v 3. tretine. K útoku zavelil Martin Hanzely a o obrat sa potom výraznou mierou pričinil Dano Okuliar. Medvede sa tak po vydretom víťazstve opäť vrátili na čelo tabuľky.

-ok-

Výsledky 8. kola základnej časti TFL

Black Hawks Žilina - FbK STATON Turany 6:10 / 3:4,1:2,2:4 / góly: Bubeník 2, Dubovec 2, Sýkora 2, - Kubička 3, Baláž 2, Bače 2, Gelačák 2, Šimko 1, FBK Včelín - Bernoláčik 3:4 sn / 1:1,0:1,2:1 / góly: Martvoň 1, Kopecký 1, Fillo 1, - Kralovanský 2, Štrba 1, Vargončík 1, HENNLICH Zenit - Juniorklub Immortals 6:5 sn / 2:3,2:2,1:0 / góly: Brnčal 5, Ďuračik 1, - Čipkala 1, Kubička 1, Ďureje 1, Silvester 1, Orechovský 1, FbK Storm - Medvede 3:4 / 1:1,2:0,0:3 / góly: Sabó 2, Knesl 1, - Okuliar 2, Sakál 1, Hanzely 1,