Po druhej tretine súťaže: Bernoláčik stále na čele, Turany a Storm naďalej mimo

Turčianska florbalová liga má za sebou dve tretiny. Ukazuje sa, že aktuálna sezóna je nesmierne vyrovnaná. Naďalej prevládajú kvalitné zápasy, ktoré medzi sebou odohrajú kvalitní súperi. Súťaž má zaujímavý priebeh aj príťažlivý náboj. Sedem mužstiev má ešte šancu na priamy postup do semifinále a o postup do play-off určite zabojuje aj posledný Storm. Pelotón vedie aj po druhej tretine Bernoláčik. Spolu s ním by do semifinále postupoval Včelín. Miestenka do play-off zatiaľ uniká Turancom a Stormu. V tretej tretine sa môžeme tešiť na poriadnu zápletku. Väčšina zápasov už bude s nádychom play-off.

Bernoláčik – oranžoví zdá sa, už prekonali menšiu krízu, ktorá ich postretla na konci kalendárneho roka. Mužstvo podáva konštantné výkony, ktoré ho udržujú stále na čele florbalového pelotónu. V nabitej tabuľke bude jeho hlavnou úlohou vybojovať si priamy postup do semifinále.

FBK Včelín – obhajca majstrovského titulu má našliapnuté na priamy postup do semifinále. Florbalovým štýlom zväčša zdoláva svojich súperov. Dvojica Kopecký – Martvoň úradovala aj v druhej tretine súťaže. Aj na Včelín však prišla slabšia chvíľa, keď ho v 13. kole deklasoval Zenit.

Black Hawks – čierni jastrabi vyhrali druhú tretinu. Je obdivuhodné, že s dvomi alebo tromi hráčmi na striedačke nielenže držia Žilinčania krok s najlepšími, ale ich často aj prevýšia. To svedčí o vysokej kvalite jednotlivcov, ktorí tvoria súdržní tím. Rovnako veľký ašpirant na priamy postup do semifinále.

Medvede – po výbornej prvej tretine, strácali Medvede v druhej časti dych. Už to nie je podceňované mužstvo, ale tím, na ktorý sa každý poriadne pripraví. V jeho radoch hrá množstvo mladých a nádejných chlapcov, ktorí potrebujú nazbierať skúsenosti. Účasť v play-off je však cieľ, ktorý budú chcieť Medvede určite splniť.

HENNLICH Zenit – je najväčším skokanom druhej časti. Spolu so Žilinčanmi získal najviac bodov v druhej tretine. Partia starých harcovníkov sa stáva postrachom pre favoritov. Na zeniťákoch si postupne vylámal zuby Bernoláčik, Turany aj Včelín. Víťazstvo nad Stormom priblížilo Zenitu play-off.

Juniorklub Immortals – nevyrovnanosť výkonov a herná i osobná disciplína, zrazila nesmrteľných tesne nad hranicu postupu do vyraďovacej časti. Ak chce Immortals zabojovať o medailu musí odstrániť túto svoju chronickú bolesť. Herný potenciál mužstva je veľký, ale treba ho potvrdiť aj na ihrisku.

FbK STATON Turany – zatiaľ najväčšie sklamanie súťaže. Po katastrofálnej prvej tretine prišla o niečo lepšia druhá časť. Aj tak sa od mužstva, ktoré hrá tretiu najvyššiu slovenskú ligu čaká viac. Turanci musia v prvom rade stabilizovať svoju hru, Ak nadviažu na výborný výkon z posledného zápasu proti Bernoláčiku, určite nevypadnú z boja o medaily.

FbK Storm – vyhral aj v druhej tretine iba jediný duel. Aj tak mu ešte svieti malé postupové svetielko do play-off. Stormáci sa posilnili aj skonsolidovali a v tretej tretine môžu výrazne skomplikovať život nejednému favoritovi. Určite nebudú iba fackovacím panákom.

-mil-

Výsledky 14. kola základnej časti TFL

Black Hawks Žilina - Medvede 8:2 / 2:1,4:0,2:1 / góly: Belko 4, Pochyba 1, Sýkora 1, Škarupa 1, Dubovec 1, - Sakál 1, Hanzely 1, FbK Storm - HENNLICH Zenit 3:4 / 2:1,1:3,0:0 / góly: Felcan 1, Sabó 1, Sabó 1, - Grosman 1, Harvan 1, Ďuračik 1, Kučka 1, FBK Spartak Včelín - Immortals 6:4 / 2:2,3:0,1:2 / góly: Gregáň 3, Martvoň 2, Medek 1, - Čipkala 1, Matuščin 1, Ďaďo 1, Kečkeš 1, Bernoláčik - FbK STATON Turany 3:2 sn / 0:2,2:0,0:0 / góly: Štrba 1, Taraba 1, Kovaľ 1, - Berešík 1, Baláž 1,