Immortals aj Medvede uspeli v nájazdovej lotérii, Turany podľahli Bernoláčiku

Zápasy 10. kola priniesli napínavé súboje aj nervydrásajúce dramatické momenty. Immortals aj Medvede uspeli až v nájazdoch, Bernoláčik tesne zdolal Turany.

Immortals aj Medvede uspeli v nájazdovej lotérii, Turany podľahli Bernoláčiku

Včelín – Immortals  7:8 sn

Včelín prespal úvodné dve tretiny, ale potom v závere zápasu siahal za vytúženým trojbodovým ziskom. Po góle Mateja Remeňa 24 sekúnd pred koncom sa zdalo, že „včeličky“ si odvezú z Diakovej plný bodový zásah. Lenže „nesmrteľní“ zostali verní svojmu názvu a opäť vstali zmŕtvych. Tri sekundy  pred tretím klaksónom poslal Marián Ďureje zápas do samostatných nájazdoch. Až v druhej sérii potom zabezpečil extrabod pre Immortals opäť Marián Ďureje. 

Matej Remeň ( Včelín): Prvé dve tretiny nám vôbec nevyšli. nahadzované loptičky cez celé ihrisko nám robili problém. V tretej tretine sme sa prebudili a obraz hry vyzeral z našej strany lepšie. V závere sme mali víťazstvo na dosah, ale naša strata koncentrácie umožnila, aby súper tri sekundy pred koncom vyrovnal. V nájazdoch bol Immortals šťastnejší. Musím ale povedať, že za predvedený výkon v dvoch tretinách sme si víťazstvo nezaslúžili. Určite sa z toho  poučíme, stále máme všetko vo vlastných rukách.

Jakub Vaverka ( Immortals): Naše mužstvo pravdepodobne nikdy nezažije nudný zápas. Som hrdý na náš tím, že v závere znovu ukázal charakter. Konečne sme zvládli nájazdovú lotériu, ale smerom do play-off musíme popracovať na tejto hernej činnosti. Chcem vyzdvihnúť Maťa Mäsiara, nášho útočníka, ktorý zlikvidoval štyri nájazdy Včelína. Budúci týždeň nás čaká šláger kola s Bernoláčikom. Tento duel nám nastaví zrkadlo, kde sa momentálne nachádzame.

Bernoláčik – Turany  3:2

Úvodné rýchle dva góly Bernoláčik uspali. Oranžoví si mysleli, že všetko pôjde ľahko a zápasom v pohode preplávajú. Kontaktný gól Tomáša Bellu, dodal elán do turianskych radov. Býci príkladne bojovali, ale narážali na sústredenú obranu Bernoláčika. Líder sa dostal do tempa až v tretej tretine, ale nedokázal odskočiť súperovi do dvojgólového náskoku. A keď ani Turanci neprekonali oranžovú pavučinu pred bránkou dobre chytajúceho Martina Ursachera, zaknihoval si Bernoláčik piate víťazstvo v sérii. Pre Turancov sa začal tvrdý boj o play-off.

Dušan Štrbák (Bernoláčik): Zápas sme dobre rozbehli, viedli sme 2:0, ale Turany stihli v prvej tretine znížiť skóre. Opäť sme ušli súperovi o dva góly, ale Turanci sa dostali znovu do hry. Za stavu 3:2 sa na oboch stranách čakalo na chybu, ale brankári už zatiahli roletu. Myslím si, že sme boli o ten gól lepším mužstvom.

Cedrik Czirjak (Turany): Vedeli sme, že potrebujeme body, aby sa nám ľahšie dýchalo a nemuseli sme bojovať na chvoste tabuľky. Čakal nás veľmi ťažký zápas proti silnému súperovi. V oklieštenej zostave sme podali bojovný výkon, ale na body to nestačilo. Aj preto, lebo Bernoláčik pozorne bránil a nepúšťal nás do šancí, ktoré by nám pomohli zápas vyrovnať.

Medvede – Zenit  4:3 sn

Aj posledné stretnutie prinieslo dramatické momenty. Lepšie začali zeniťáci a ušli súperovi do dvojgólového brejku. Medvede bojujúce o miestenku do vyraďovacej časti ale dokázali v úvode tretej tretiny strhnúť vedenie na svoju stranu. Lenže Dávid Šrom svojim gólom ponúkol divákom v Diakovej znovu nájazdovú lotériu. V nej ukázal najpevnejšie nervy Daniel Škarupa. 

Daniel Škarupa (Medvede): Obe mužstvá hrali opatrne a čakali na chyby súpera. Tie naše premenil Zenit a išiel do dvojgólového náskoku. Zlom v zápase prišiel na konci druhej tretine, keď sme konečne začali premieňať naše príležitosti a otočili sme skóre na 3:2. Súper potom vyrovnal s k slovu prišli nájazdy. Tie sme lepšie zvládli a preto berieme dva body. Boj o play-off začína mať grády.

Ján Pejskar (Zenit): Odohrali sme dobrý zápas. Medvede mohli ísť v prvej tretine do vedenia, ale svoje šance zahodili. naopak my sme tie svoje využili. Škoda, že sme zbytočnými individuálnymi chybami stratili náš náskok. V tretej tretine chceli oba tímy strnúť zápas na svoju stranu. Podarilo sa nám vyrovnať, ale v nájazdoch bol úspešnejší súper. Ďakujem všetkým aktérom zápasu za férovú hru a predvedený výkon.

Šestka 10. kola: J. Król – D. Škarupa, A. Hanus, M. Ďureje, C. Czirjak, M. Remeň

Hráč 10. kola: Marián Ďureje  - v závere zápasu odvrátil svojim vyrovnávajúcim gólom prehru Immortalsu a v nájazdoch zabezpečil pre svoje mužstvo aj bod navyše.

Zaujímavosť 10. kola: Vyrovnané zápasy ešte viac zdramatizovali neľútostný súboj o play-off. Medvede, Včelín aj Turany potrebujú nevyhnutne zbierať body v každom dueli. Istotu účasti vo vyraďovačke ešte nemá ani Zenit, či Galia, ktorá mala v tomto kole prestávku. 

-mil-

Výsledky 10. kola základnej časti TFL

FBK Spartak Včelín - Immortals 7:8 sn / 1:2,1:2,5:3 / góly: Bujňák 2, Remeň 1, Vašš 1, Baláž 1, Tomica 1, Čižmárik 1, - Ďureje 3, Kečkeš 1, Vrlák 1, Kľoc 1, Kubička 1, Kirschner 1, Bernoláčik - FbK STATON Turany 3:2 / 2:1,2:1,0:0 / góly: Hanus 2, Kubička 1, - Bella 1, Katreniak 1, Medvede - HENNLICH Zenit 4:3 sn / 0:1,2:1,1:1 / góly: Málus 1, Škarupa 1, Pochyba 1, Bubeník 1, - Lietava 1, Grosman 1, Šrom 1,
Partneri
Posledné zápasy
1.
kolo
Playoff - o 1. miesto
16.2. Logo Bernoláčik - Logo HENNLICH Zenit 12 : 3
1.
kolo
Playoff - o 3. miesto
16.2. Logo Immortals - Logo Medvede 1 : 11
Tabuľka
č. Team Z V P Góly B
1 Bernoláčik 12 9 3 82:49 27
2 Immortals 12 7 2 81:72 25
3 HENNLICH Zenit 12 5 4 59:73 19
4 IBK Galia 12 6 6 77:73 18
5 Medvede 12 3 6 67:88 15
6 FBK Spartak Včelín 12 3 6 58:67 13
7 FbK STATON Turany 12 3 9 54:56 9
Ligoví strelci
1 Martin Ďuračik HENNLICH Zenit 27
2 Dávid Kečkeš Immortals 24
3 Adam Hanus Bernoláčik 20
4 Dominik Sabó IBK Galia 20
5 Adam Wagner IBK Galia 20
6 Emil Pochyba Medvede 19
7 Juraj Kubička Bernoláčik 18
8 Michal Kučák Bernoláčik 17
9 Peter Štrba Bernoláčik 16
10 Rudo Kralovanský Bernoláčik 15