Galia je šťukou v turčianskom florbalovom rybníku

V očakávanom šlágri kola zdolala Galia favorizovanú Juventu, na dno tabuľky sa po prehre s Bernoláčikom prepadol Zenit a Turany pretlačili Včelín až v samostatných nájazdoch. Poďme si spolu zrekapitulovať 4. kolo TFL.

Galia je šťukou  v turčianskom florbalovom rybníku

Juventa  - Galia 6:7

Súboj neporazených mužstiev priniesol výborné florbalové predstavenie. Hralo sa vo veľkom nasadení, na ihrisku bolo mnoho pekných florbalových momentov, ale aj tvrdých osobných súbojov, ktoré rozhodcovská dvojica Dušan Kubička - Miroslav Fejko s prehľadom zvládla. Lepšie začala Galia, ktorá si na začiatku druhej časti vypracovala trojgólový náskok. Juventa potom iba doťahovala extrémne motivovaného súpera. Galia je teda prekvapujúco, ale zaslúžene aktuálnym lídrom TFL. Stala sa šťukou v turčianskom florbalovom rybníku.

Daniel Škarupa (Juventa): V prvom rade musím pochváliť Galiu. Je to dobrá partia, ktorá si vopred povie, čo ide hrať proti súperovi a to aj hrá. My sme si pred zápasom povedali  akurát to, kto koho odvezie. V prvej tretine stačilo Galii čakať na naše chyby a s prehľadom vyhrávala o dva kusy. Zostávajúce dve tretiny už hodnotím ako dobrý zápas s naháňačkou o víťazstvo. Máme viac menej novo zložený tím, preto je tam ešte medzera v hernom systéme a hlavne v komunikácii v „kabíne“, To sa musí zmeniť na žilinský obraz. A to sa aj zmení. Za momenty zápasu spomeniem len mastné rukavice našich bankárov, moju zbytočnú sekeru necelé dve minúty pred koncom. Absolútny vrchol predviedol Ďuri  Kubička, keď za remízového stavu odmietol ísť do brejku  s neskorším odôvodnením, že nie je brejkový hráč a také góly ho nebavia. Toto presne sme potrebovali počuť. Ďakujem mojim chlapcom za dobrý zápas a ospravedlňujem sa za moje zlyhanie v závere stretnutia.

Jozef Purda (Galia): Stretli sa dva tímy, ktoré ešte neprehrali a tak to na ihrisku aj vyzeralo. Hral sa obojstranne dobrý florbal, obohatený o pekné góly aj zákroky brankárov. Vyšla nám prvá tretina, v ktorej sme si urobili náskok. Vedeli sme, že Juventa sa nepoloží. V druhej časti sa dostala do zápasu a v tretej tretine to bol súboj o každý meter ihriska. V remízovom zápase sme napokon uspeli a to nás veľmi teší. Ďakujem Juvente za pekný duel.“

Bernoláčik - Zenit  10:4

Bernoláčik spravil so svojim súperom v prvej pätnásťminútovke krátky proces. Húževnatí zeniťáci však v druhej tretine neúnavne bojovali, ale ich odpor definitívne zlomili 3 góly na konci tejto časti v rozpätí 22 sekúnd.

Miroslav Mazúch (Bernoláčik): Mali sme dobrý štart do stretnutia, keď Peťo Štrba otvoril skóre už v šiestej sekunde. Zápas rozhodlo, že sa nám darilo strelecky a boli sme po celý čas v tempe, bez výrazných výkyvov. Navyše nás podržal náš brankár Tomáš Klenec. Musíme popracovať na vyrovnanosti našich útočných formácií.

Ján Pejskar (Zenit): Konečne sme nastúpili v takmer kompletnej zostave. Preto sme verili, že môžeme dosiahnuť dobrý výsledok a bodovať. Opak bol však pravdou, robili sme veľa chýb v rozohrávke, prepadali sme v útoku a nevykrývali stred ihriska. Bernoláčik to svojou umnou hrou nekompromisne trestal. V druhej tretine sme sa dotiahli na rozdiel dvoch gólov, ale v záverečnej minúte sme nepochopiteľne dostali tri góly. Potom sa zápas už iba dohrával. Nepomohli sme ani nášmu druhému brankárovi, keď sme ho nechali doslova vykúpať sa v góloch. Máme na čom pracovať, lebo takýmto herným prejavom ťažko môžeme pomýšľať na vyššie méty.

Včelín - Turany 5:6 sn

Vo vyrovnanom zápase sa zrodila spravodlivá remíza. Zápas plný zvratov poslal Tomáš Ujček do samostatných nájazdov, keď 67 sekúnd pred tretím klaksónom vyrovnával na 5:5. Bonusový bod pre Turany vystrelil v nájazdoch Dominik Sabó.

Matej Remeň (Včelín): Vo vyrovnanom zápase to bolo ako na hojdačke. Vždy to mužstvo, ktoré viedlo muselo vyrovnávať skóre. Zápasu svedčí remíza, nájazdy sú lotériou a súper bol v nich šťastnejší. Za zmienku stojí výkon 14-ročného Kristiána Medeka, ktorý si vo svojej premiére pripísal gól aj asistenciu.

Andrej Molnár (Turany): So Včelínom sme očakávali vyrovnanú partiu a to sa aj splnilo. Prvú tretinu sme hrali dobrý florbal, ale v druhej časti bol Včelín lepším mužstvom a otočil skóre. Po zvyšok zápasu sme neprestávali veriť v našu kvalitu a napokon sme pred záverečnou sirénou vyrovnali. Teší nás extrabod navyše po samostatných nájazdoch.

Šestka 4. kola
T. Klenec - P. Štrba, J. Purda, M. Baráni, J. Kubička, D. Sabó

Hráč kola
Jozef Purda - Aj keď v tomto kole bolo viac produktívnych florbalistov, tento honor udeľujeme kapitánovi Galie. Víťazstvo nad Juventou nesie jeho rukopis. Mužstvo výborne pripravil, organizoval, viedol a k tomu pridal aj svoj herný výkon.

Zaujímavosť
TFL sa v tejto sezóne ešte viac omladila. Jej kvalitu pomáhajú zvyšovať aj odchovanci Florbalovej akadémie: Marko Baráni, Adam Hanus, Daniel Chochula, Michal Franek, Jozef Purda, Ján Brincka, Tomáš Klenec, Tobias Brisuda, Bruno Koťka, Timotej Mačičák, Kristián Medek, Richard Kralovanský.

-mil-

Výsledky 4. kola základnej časti TFL

Juventa Žilina - IBK Galia 6:7 / 1:3,3:2,2:2 / góly: Straka 2, Kubička 2, Pochyba 1, Stupák 1, - Baráni 3, Hanus 2, Koniar 1, Cisárik 1, Bernoláčik - HENNLICH Zenit 10:4 / 4:0,4:3,0:0 / góly: Štrba 3, Kralovanský 2, Brincka 1, Kopeček 1, Mazúch 1, Štrbák 1, Chochula 1, - Okuliar 3, Lietava 1, FBK Spartak Včelín - FbK STATON Turany 5:6 sn / 2:3,2:0,1:2 / góly: Kečkeš 2, Bodnár 1, Medek 1, Čižmárik 1, - Sabó 2, Berešík 1, Katreniak 1, Ujček 1, Sakál 1,
Partneri
Posledné zápasy
9.
kolo
30.11. Logo FbK STATON Turany - Logo FBK Spartak Včelín 5 : 7
30.11. Logo HENNLICH Zenit - Logo Bernoláčik 4 : 3
30.11. Logo IBK Galia - Logo Juventa Žilina 5 : 6 sn
Nasledujúce zápasy
10.
kolo
7.12.  17:00 FbK STATON Turany vs HENNLICH Zenit
7.12.  18:00 Juventa Žilina vs Bernoláčik
7.12.  19:00 IBK Galia vs FBK Spartak Včelín
Tabuľka
č. Team Z V P Góly B
1 Juventa Žilina 9 7 1 70:39 23
2 IBK Galia 9 7 1 53:35 22
3 Bernoláčik 9 4 5 51:44 12
4 HENNLICH Zenit 9 3 5 36:53 11
5 FbK STATON Turany 9 2 6 50:73 8
6 FBK Spartak Včelín 9 1 6 35:51 5
Ligoví strelci
1 Marko Baráni IBK Galia 17
2 Peter Štrba Bernoláčik 16
3 Adam Hanus Bernoláčik 11
4 Adam Lilge IBK Galia 11
5 Daniel Okuliar HENNLICH Zenit 11
6 Matej Noga Juventa Žilina 10
7 Emil Pochyba Juventa Žilina 10
8 Maroš Bubeník Juventa Žilina 9
9 Lukáš Imrišík Juventa Žilina 9
10 Peter Lietava HENNLICH Zenit 9