Juventa vystriedala na čele Galiu, Včelín naďalej bez víťazstva

Galia po šiestich zápasoch okúsila trpkosť prehry. Skalp lídra TFL ako prvý získal Zenit. Včelín zostáva stále bez víťazstva a Turanom naložil Bernoláčik debakel. Aj o tom bolo 7. kolo TFL.

Juventa vystriedala na čele Galiu, Včelín naďalej bez víťazstva

Bernoláčik - Turany 16:6

Turany dokázali držať s dobre hrajúcim Bernoláčikom krok iba v prvej tretine. O výsledku sa rozhodlo v druhej časti, keď za stavu 6:4 inkasovali Turanci tri góly za 25 sekúnd. Turanci v zápase sklamali. Ich prístup i nasadenie boli vodou na mlyn pre motivovaného a všestranne lepšieho súpera.

Daniel Chochula (Bernoláčik): V úvodnej časti to bol vyrovnaný zápas. V druhej tretine sme súpera položili na lopatky rýchlymi gólmi. Urobili sme si veľký náskok a zápas sme už dohrávali v exhibičnom štýle. Duel nám vyšiel, dobre sme kombinovali a od druhej tretiny aj dobre bránili.

Andrej Molnár (Turany): Prvú tretinu sme nehrali zle. V ďalších častiach zápasu sme akoby zabudli nastúpiť a na ihrisku bolo iba jedno mužstvo, ktoré nám zaslúžene nadelilo debakel. Máme slabú dochádzku na zápasy, ale najväčším problémom je náš prístup. Zatiaľ, čo iné mužstvá idú do stretnutia s cieľom bojovať a vyhrať, my si ideme iba rekreačne zahrať. Ak sa toto nezmení, môžeme sa na to rovno vykašľať.

Včelín - Juventa Žilina 6:8

Juventa dotiahla vyrovnaný zápas do víťazného konca. Prejavili sa skúsenosti jej rozdielových hráčov, ktorí nespanikárili ani za rovnovážneho stavu. „Včeličky“ počas celého zápasu usilovne pracovali a zlepšeným výkonom siahali po víťazstve.

Matej Remeň (Včelín): Ani zlepšený výkon nám vytúžené tri body nepriniesol. Zápas nám ukázal, že sa máme z čoho odraziť. Výhodou pre nás je, že sa súťaž začína až v play-off. Základná časť je pre nás už nepodstatná, keďže do vyraďovacej časti postupujú všetky tímy.

Matej Noga (Juventa): Myslím si, že sme boli lepším mužstvom ale súpera sme zbytočne dostávali do hry. Keď bolo treba zapnúť, tak sme zapli a ukázali našu kvalitu. Tretiu tretinu poznačila nervozita, ktorá sa niesla až do konca duelu. Sme radi, že sme si odniesli tri body.

Galia - Zenit 1:6

Každá séria sa raz skončí. Pre Galiu sa skončila v tomto kole, keď po prvý raz kapitulovala. Počas celého zápasu nenašli „Galičania“ recept na oduševneného a bojovného súpera. Zenitu k prekvapujúcemu, ale presvedčivému výsledku pomohol aj výborne chytajúci Miro Majdulík.

Jozef Purda (Galia): Z našej strany to bol zápas „blbec“. Mali sme obrovskú smolu v zakončení. Doteraz sme si gólmi vždy pomohli, teraz nám to nepadalo. Potom sme boli nervózni a tak to aj dopadlo. Myslím si, že je to pre nás dobrá facka, ktorá nás vráti do reality. Chcem pochváliť Zenit za pripravenosť a bojovnosť. Bolo to opäť to nepríjemné mužstvo z minulej sezóny.

Ján Pejskar (Zenit): Odohrali sme najlepší zápas v sezóne. Boli sme víťazne naladení už pred zápasom, čo sa odzrkadlilo aj v priebehu hry. Dobre sme začali a postupne sme zvyšovali náš náskok. Všetci chalani podali výborný výkon. Chcem vyzdvihnúť nášho brankára Mira Majdulíka. Chytal výborne a preto nás mrzí, že dostal gól v poslednej minúte. Som rád, že znovu začína fungovať naša tímová chémia.

Šestka 7. kola
M. Majdulík - M. Noga, P. Štrba, P. Jonek, D. Okuliar, P. Lietava

Hráč 7. kola
Miroslav Majdulík - bol základným stavebným kameňom, ktorý dostal Galiu na kolená. Súperových strelcov privádzal do zúfalstva a svojim hráčom pridal k ich oduševneniu aj istotu, že v bránke kľačí pevnosť, cez ktorú loptička neprejde. Radosť z čistého konta mu prekazil súper 27 sekúnd pred koncom duelu.

Zaujímavosť 7. kola
Richard Kralovanský je možno historicky najmladším strelcom v TFL. Gól vsietil vo veku 13 rokov a 178 dní. Symbolicky mu na gól prihrával jeho otec Rudolf. Riško, držíme palce, pokračuj vo svojom florbalovom raste!

-mil-

Výsledky 7. kola základnej časti TFL

Bernoláčik - FbK STATON Turany 16:6 / 3:3,8:1,5:2 / góly: Štrba 4, Jonek 4, Kopeček 2, Kučák 1, Pikla 1, Kralovanský 1, Štrbák 1, Chochula 1, Kralovanský 1, - Ujček 2, Gelačák 2, Taraba 1, Blaho 1, FBK Spartak Včelín - Juventa Žilina 6:8 / 1:2,2:3,3:3 / góly: Čižmárik 2, Tomčány 2, Kečkeš 1, Orechovský 1, - Noga 2, Bubeník 2, Pochyba 2, Kubička 1, Kubička 1, IBK Galia - HENNLICH Zenit 1:6 / 0:1,0:3,1:2 / góly: Baráni 1, - Lietava 3, Okuliar 2, Ďuračik 1,
Partneri
Posledné zápasy
9.
kolo
30.11. Logo FbK STATON Turany - Logo FBK Spartak Včelín 5 : 7
30.11. Logo HENNLICH Zenit - Logo Bernoláčik 4 : 3
30.11. Logo IBK Galia - Logo Juventa Žilina 5 : 6 sn
Nasledujúce zápasy
10.
kolo
7.12.  17:00 FbK STATON Turany vs HENNLICH Zenit
7.12.  18:00 Juventa Žilina vs Bernoláčik
7.12.  19:00 IBK Galia vs FBK Spartak Včelín
Tabuľka
č. Team Z V P Góly B
1 Juventa Žilina 9 7 1 70:39 23
2 IBK Galia 9 7 1 53:35 22
3 Bernoláčik 9 4 5 51:44 12
4 HENNLICH Zenit 9 3 5 36:53 11
5 FbK STATON Turany 9 2 6 50:73 8
6 FBK Spartak Včelín 9 1 6 35:51 5
Ligoví strelci
1 Marko Baráni IBK Galia 17
2 Peter Štrba Bernoláčik 16
3 Adam Hanus Bernoláčik 11
4 Adam Lilge IBK Galia 11
5 Daniel Okuliar HENNLICH Zenit 11
6 Matej Noga Juventa Žilina 10
7 Emil Pochyba Juventa Žilina 10
8 Maroš Bubeník Juventa Žilina 9
9 Lukáš Imrišík Juventa Žilina 9
10 Peter Lietava HENNLICH Zenit 9