SUPERFINÁLE 8. ročníka TFL

SUPERFINÁLE sa blíži, a my sme si pred ním pripravili krátky prehľad účinkovania oboch mužstiev či už v play off alebo celkovo v základnej časti.

SUPERFINÁLE 8. ročníka TFL

Tú vyhral Bernoláčik so ziskom 27 bodov, skóre 82:49. Chlapci zo Zenitu im sekundovali na 3 mieste zo ziskom 19 bodov a skóre 59:73. Najlepším strelcom základnej časti bol Maťo Ďuráčik s nástrelom 27 gólov, čo tvorí takmer polovicu celkovo nastrieľaných gólov jeho mužstva. Zo strany oranžových to bol Adam Hanus s 18 presnými zásahmi. Poďme na play off, v ňom odohral Bernoláčik 3 stretnutia so skóre 18:15, najviac ho bodovo ťahali Juraj Kubička s bilanciou 4+3 a Adam Hanus s 3+2. Zeniťáci museli prejsť aj cez štvrťfinále, spolu s ním odohrali 5 zápasov so skóre 22:14. V nich najviac bodoval Peter Lietava, ktorý nazbieral úctyhodných 9 bodov za 7+2 a sekundoval mu Martin Ďuráčik, ktorý napol sieť súpera celkovo 8x.

Vzájomné zápasy: doteraz odohrali obaja súperi v lige 24 stretnutí, v 15 odchádzal ako víťaz Bernoláčik, 9x sa po záverečnom hvizde radovali Zeniťáci. Skóre 135-95 hovorí jasne v prospech oranžovo odetých florbalistov. 2 stretnutia sa skončili po nájazdoch, obe vyhrali chlapci v pruhovaných dresoch. V play-off sa títo súperi stretli len raz, po výhrach 3:1 a 4:2 postúpili do ďalších bojov Chochulovci.

Brankári:

Tu je kvalita jednoznačne na strane Zenitu, brankár Miroslav Majdulík inkasoval v 5 dueloch len 14x, čo dáva gólový priemer 2,8 na zápas a v poslednom stretnutí si dokonca pripísal aj čisté konto. Naopak, Milan Chochula nebude mať ľahkú prácu s určením tímovej jednotky na SUPERFINÁLE. V prvých 2 dueloch nastúpil gólman Martin Ursacher, inkasoval v nich 9 gólov s priemerom 4,5 na zápas. V rozhodujúcom zápase prekvapujúco dostal príležitosť mladíček Tobias Brisuda, no hoci sa podieľal na víťazstve, viacero gólov sa podľa nás chytiť dalo. Priemer gólov sa mu tak nastavil na číslo 6.

Obrany:

Tu by sme to videli vzácne vyrovnané. Zeniťáci v play off bránia neskutočne, pred svojim brankárom vytvárajú nepriestrelnú hradbu tiel, bojujú za každej situácie a to sa aj výraznou mierou podpisuje na výsledkoch. Naopak, obrana Bernoláčika je výkonná najmä smerom dopredu, kde hráči ako Matej Noga, čí Juraj Kubička na seba vedia naviazať niekedy až 3 súperov a ich presné nahrávky často nájdu absolútne voľných spoluhráčov, pre ktorých už nie je ťažké skórovať väčšinou do odkrytej bránky. To je však niekedy na úkor práve obrannej činnosti, keď potom vzadu chýbajú.

Útoky:

Obe mužstvá majú vo svojich radách elitných strelcov, ktorých ubránenie stojí súpera množstvo síl. Na strane Bernoláčika je to mladík Hanus, podporovaný z obrany už spomínaným Kubičkom, na strane hostí je to duo Lietava – Ďuráčik. Títo hráči by mali byť hlavnými strojcami šancí či gólov aj v superfinále, ako to však v play off býva, rozhodujúce góly väčšinou strieľajú tí sviatoční strelci. Uvidíme, ako to bude v tomto prípade.

Celková forma:

Pre chlapcov zo Zenitu je táto sezóna ako z rozprávky, po dobrom úvode prišiel síce mierny útlm, no z posledných 7 zápasov bodovali naplno v 6tich. Výborná dochádzka na zápasy, skvelá partia podporená pozápasovými posedeniami, to je momentálne vizitka najväčšieho prekvapenia tohto ročníka. Na druhej strane budú stáť finálovými stretnutiami ošľahaní súperi /4x v superfinále, 1x celkový víťaz/, ktorí však svoju formu z úvodu ročníka momentálne hľadajú. Z posledných 7 zápasov bodovali naplno v 4, čo je však podstatné, zvíťaziť sa im podarilo v tom rozhodujúcom o postup do finále. Aj v ňom sa predviedli najmä kľúčoví hráči Bernoláčika – Kubička a Noga. Ak sa ich podarí červeno bielym ubrániť, budú mať obrovskú šancu po prvý krát siahnuť na najcennejšiu zlatú trofej.

Čaká nás každopádne skvelý zápas v ktorom sa nečaká nejaký pekný florbal, skôr to bude o množstve osobných súbojov. Hoci sú florbalovo určite lepšie na tom hráči Bernoláčika, Zeniťáci svojou neskutočnou bojovnosťou dokážu potrápiť každého súpera a celkový tip na víťaza si netrúfame ponúknuť. Oslovili sme tak viacero hráčov z ligy a tí nám ponúkli takéto prognózy:

Dominik Sabó – IBK Galia - Kto vyhrá ligu? Veľmi ťažká otázka... Vzhľadom na priebeh sezóny by to mal byť Bernoláčik, avšak play off je úplne iná súťaž a to ukázal Zenit. Podľa mňa to bude veľmi náročný zápas pre oba tímy, v ktorom budú rozhodovať chyby a disciplína. Takže skúsim viac dôverovať Zenitu, už len kvôli tomu čo v tejto sezóne dokázali. Na začiatku sezóny by totiž nik neveril tomu, že sa prebojujú do finále.

Ondrej Kubička - Immortals - Z môjho pohľadu bude veľa záležať na výkonoch oboch brankárov. Bernoláčik má lepšie individuality a aj skúsenejší tím, na druhej strane Zenit je mužstvo, ktoré je plné bojovníkov a ako kolektív sa snažia naplno v každom zápase a nič nevypúšťajú. Mám pocit, že práve v osobných súbojoch bude mať Zenit navrch. Ak si mám tipnúť na víťaza, tak tento rok to vidím na Bernoláčik, ktorý vyhrá o gól. Ale ako som spomínal, páči sa mi bojovnosť Zeniťákov a ako tým žijú, takže to bude veľmi zaujímavé finále, ktoré rozhodnú malé detaily a osobne sa na zápas veľmi teším.

Jozef Purda – Včelín - Vo finále sa stretnú typologicky úplne odlišné mužstvá. Bernoláčik hrá systémovo pekný florbal. Zenit hrá naopak tvrdšie a skôr hokejbalovým štýlom. Favorita si netrúfnem označiť, keďže viem, že Bernoláčik má síce väčšiu florbalovú kvalitu, no Zenit hrá neskutočne obetavo a je správne namotivovaný. No ak sa pýtaš, za víťaza tipujem Bernoláčik, ktorý kombinuje mladícku dravosť so skúsenosťou.

-PJ-

Partneri
Posledné zápasy
1.
kolo
Playoff - o 1. miesto
16.2. Logo Bernoláčik - Logo HENNLICH Zenit 12 : 3
1.
kolo
Playoff - o 3. miesto
16.2. Logo Immortals - Logo Medvede 1 : 11
Tabuľka
č. Team Z V P Góly B
1 Bernoláčik 12 9 3 82:49 27
2 Immortals 12 7 2 81:72 25
3 HENNLICH Zenit 12 5 4 59:73 19
4 IBK Galia 12 6 6 77:73 18
5 Medvede 12 3 6 67:88 15
6 FBK Spartak Včelín 12 3 6 58:67 13
7 FbK STATON Turany 12 3 9 54:56 9
Ligoví strelci
1 Martin Ďuračik HENNLICH Zenit 27
2 Dávid Kečkeš Immortals 24
3 Adam Hanus Bernoláčik 20
4 Dominik Sabó IBK Galia 20
5 Adam Wagner IBK Galia 20
6 Emil Pochyba Medvede 19
7 Juraj Kubička Bernoláčik 18
8 Michal Kučák Bernoláčik 17
9 Peter Štrba Bernoláčik 16
10 Rudo Kralovanský Bernoláčik 15