Bernoláčik vyskočil na čelo TFL. Peter Hužvár strelcom kola.

Po necelom mesiaci prestávky pokračovala Turčianska florbalová liga 14. kolom.

Immortals zvládli duel s Pirátmi zo Žiaru, keď poistili tri body až v posledných siedmych minútach šnúrou troch gólov. Vyrovnané stretnutie plné nasadenia a pekných kombinačných akcií zohrali včeliari proti Zenitu. Muselo sa rozhodnúť až v samostatných nájazdoch, v ktorých mali viac šťastia a presnejšiu mušku chlapci zo Spartaka a berú naviac bonusový bodík. Bernoláci sa po víťazstve nad tradičným rivalom utáborili na prvej priečke tabuľky TFL a budú si ju chcieť udržať až do posledného kola, v ktorom budú mať možnosť prvého výberu. Medvede nedokázali udržať vedenie 3:0 a príliš rýchlo ho prešustrovali už v druhej tretine, ktorú prehrali 0:5. V tabuľke tak klesli na druhú priečku. Flok nenechal nič na náhodu a jednoznačne zvíťazil nad snaživým Stormom, ktorý musí ešte bojovať so Žiarom o postup do play-off. FbK Turany mali voľno.

Aj keď bol najlepším strelcom tohto kola Peter Hužvár s piatimi presnými zásahmi, David Kečkeš sa oprezentoval štyrmi gólmi v zápase proti Zenitu a vyskočil na čelo tabuľky strelcov TFL pred Richarda Kirschnera, ktorý tiež zaznamenal v jednom zápase štyri kúsky.

-infoTFL-

Výsledky 14. kola základnej časti TFL

Immortals - Žiar n. Hronom Pirátos 10:8 / 4:2,1:1,5:5 / góly: Kirschner 4, Ďureje 1, Vaverka 1, Vaňko 1, Harvan 1, Bažík 1, Harvan 1, - Hužvár 5, Blahyj 2, Kamenský 1, FBK Spartak Včelín - HENNLICH Zenit 5:4 sn / 1:1,2:3,1:0 / góly: Kečkeš 4, Orechovský 1, - Brnčal 2, Tomica 1, Grosman 1, Medvede - Bernoláčik 4:6 / 2:0,1:5,1:1 / góly: Krol sr. 1, Kubička 1, Kubička 1, Silvester 1, - Hartl 2, Noga 2, Mazúch 1, Kralovanský 1, FloK - FbK Storm 7:3 / 1:1,4:1,2:1 / góly: Hanzely 2, Doležal jr. 2, Gelačák 2, Šišitka 1, - Sabó 1, Franek 1, Sabó 1,