Immortals prvýkrát vo finále, Turany so šancou na reparát!

Spoznali sme finalistov 6. ročníka TFL!

FBK Včelín - Juniorklub Immortals

Zápas mal od začiatku vysoké tempo a bolo vidieť že oba tímy si nič nedarujú zadarmo. V prvých dvoch minútach mali loptu len hráči Včelína, gólovo sa však presadili Immortals po peknej akcii Dávida Kečkeša. Netrvalo dlho a zásluhou Kopeckého, Derika a Vašša bolo skóre 3:1 pre Včelín. Semifinálová prestrelka, sprevádzaná množstvom súbojov a tvrdšej hry sa zastavila až na skóre 5:5. Zaplnená hala očakávala nájazdový rozstrel, ktorý by bol zrejme spravodlivým výsledkom prvého semifinále. Orechovský však v polovici tretej tretiny pridal svoj štvrtý gól v play-off a poslal Immortals do tesného vednia. Včelín si vypracoval ešte pár veľmi sľubných šancí, no na vyrovnanie to už nestačilo a tak si Immortals po senzačnom víťazstve prvýkrát zahrajú finále TFL. Po zápase vypukla veľká radosť nesmrteľných, ktorí si svoje víťazstvo oprávnene užívali. Včelín mal na dosah tretie finále v rade, no tento krát im ostali hlavy v smútku.

Bernoláčík - FbK STATON Turany

Druhé semifinále prinieslo podľa očakávania väčšiu taktickú a florbalovú hru. Oba tímy hrali zo začiatku opatrne a bolo vidieť že nikto nechce urobiť chybu. Väčšie šance mal Bernoláčik, no všetky z nich zastavil výborne chytajúci Gallo. Úvodný gól padol až v polovici zápasu, keď po dobre zahratej štandardnej situácii rozvlnil sieť Bernoláčiku Kapusta. Peťovi Štrbovi sa to ale nepáčilo a tak po peknej strele vyrovnal na 1:1. O pár minút už ale boli vo vedení opäť Turanci, keď po góloch Jurečku a Kubičku v jednom striedaní viedli už 3:1. Tento náskok zvýšil hneď v prvej minúte poslednej tretiny Gelačák, ktorý s ľahkosťou a prehľadom behom štyridsiatich sekúnd dvoma gólmi prekonal Korbeľa. Za stavu 5:1 došlo aj k výmene brankára a Bernoláčik vrhol všetky sily do útoku. Bolo jasné že sa len tak nevzdajú a ich bojovnosť priniesla aj zaslúžené ovocie a po troch góloch sa im podarilo znížiť stav na 5:4. Záverečný tlak Bernoláčiku by sa bol vystupňoval ešte viac, keby sa Hartl nepriznal k odrazu loptičky za mantinel. Za toto pekné športové gesto si vyslúžil potlesk celej haly. Podčiarkol tým fair-play ducha v ktorom sa niesol celý zápas. Od tejto chvíle už Turany loptu svojmu súperovi nepožičali a postrážili si tak najtesnejší výsledok 5:4 a druhýkrát po sebe si zahrajú finále, kde vyzvú Immortals.

Srdečne všetkých pozývame na posledné dva zápasy sezóny ktoré sa uskutočnia túto sobotu 20.6. v športovom centre Diaková.

Zápas o 3. miesto - 16:00 (3x15 hrubý čas)

Bernoláčik - FBK Včelín

Finále – 18:00 (3x20 čistý čas)

Juniorklub Immortals - FbK STATON Turany

Výsledky 1. kola semifinálne playoff TFL

FBK Spartak Včelín - Immortals 5:6 / 3:2,2:2,0:2 / góly: Kopecký 2, Gregáň 1, Derik 1, Vašš 1, - Kečkeš 2, Mäsiar 1, Ďureje 1, Orechovský 1, Vaverka 1, Bernoláčik - FbK STATON Turany 4:5 / 0:0,1:3,3:2 / góly: Štrba 2, Taraba 1, Vargončík 1, - Gelačák 2, Kapusta 1, Jurečka 1, Kubička 1,