Bernoláčik na čele, majstrovský Immortals stále bez bodu

Turčianska florbalová liga odkrojila druhý krajec zo svojej porcie v základnej časti. Úvodné dve kolá ukázali, že mladí hráči dostávajú nebývalý priestor. Najmä Medvede, Turany a Bernoláčik výrazne omladili svoje kádre. Aj druhé kolo prinieslo veľa emócií, množstvo gólov a dramatických zápletiek.

Bernoláčik na čele, majstrovský Immortals stále bez bodu

 

Bernoláčik – Medvede 8:4

Tradičné derby ovládol Bernoláčik, ktorý si v prvých dvoch tretinách umnou defenzívnou hrou a pohotovou koncovkou pripravil pôdu na trojbodový zápis. Strelecky sa zaskvel oslávenec Michal Kučák, autor štyroch gólov a v bránke znova úradoval mladý brankársky fantóm Tobias Brisuda.

Rudolf Kralovanský /Bernoláčik/: Odohrali sme výborný zápas proti ťažkému súperovi. Sústredili sme sa na každý detail a dodržali sme stanovenú taktiku. Dobre sme bránili a šikovnou hrou pred bránkou súpera sme dokázali premeniť naše príležitosti. Toto víťazstvo je pre nás cenné. Som rád, že sa naši mladí hráči, z Florbalovej akadémie neustále zlepšujú.

Medvede doplatili vo svojej premiére na nezohratosť a aj preto ťahali za kratší koniec. Mix omladiny a skúsených hráčov si musí sadnúť aj sa zohrať. Sme radi, že sa do TFL vrátili žilinskí jastrabi. Aktuálne lietajú v drese Medveďov.

Lukáš Staš /Medvede/: V mužstve nezostal kameň na kameni. Zapojili sme mnoho mladých hráčov, pre ktorých to bol prvý zápas v seniorskom florbale. Začiatok nám nevyšiel, ale bojovali sme až do konca. Verím, že náš výkon bude mať v ďalších kolách stúpajúcu tendenciu.

IBK Galia – Immortals 9:6

Galia uspela aj v druhom svojom zápase. V divokej prestrelke bol nováčik efektívnejší v koncovke. Mužstvo gólovo ťahá Adam Wagner, výrazná posila z AS Trenčín. Oba zápasy ukázali, že Galia si v pohode môže „vyšliapnuť“ na každého súpera.

Milan Sabo /Galia/: Vyrovnaný zápas priniesol množstvo šancí na oboch stranách. Podarilo sa nám premeniť viac príležitostí aj preto sme boli takmer stále vo vedení. V tretej tretine sme poľavili a súper sa začal doťahovať. V závere sme si už ale naše víťazstvo postrážili.

Obhajca titulu je stále bez víťazstva. Nesmrteľní sa trápili opäť v koncovke. Nikto zo strelcov sa nepripojil k štvorgólovému Dávidovi Kečkešovi. Aj keď bol Immortals možno herne lepším mužstvom, nevyužité príležitosti ho stáli zisk aspoň jedného bodu. Immortalsu zatiaľ okrem bodového zisku chýba aj iskra z minulej sezóny.

Ondrej Kubička /Immortals/: Začali sme lepšie, potom sme však poľavili a súper nám gólovo odskočil. Keď sme sa už začali doťahovať znovu sme inkasovali gól. Mrzí nás množstvo nepremenených šancí.

Fbk STATON Turany – FBK Spartak Včelín 9:5

Turanci sa po ročnej odmlke vrátili do TFL a poskladali zaujímavý tím, v ktorom dávajú príležitosť svojim mladým dorastencom. V zápase pretlačili svoj štýl hry, ktorým súpera strelecky zničili.

Cedrik Czirjak /Turany/: Náš omladený tím hral to, na čo mal. Ako sa hovorí, súpera sme prehrali systémom. Dobre sme bránili a vyrážali do rýchlych protiútokov. Podali sme super výkon a už teraz sa teším na náš ďalší zápas.

Spartakovcom úvod do ligy nevyšiel. Po prehre s Bernoláčikom ťahali za kratší koniec aj proti Turancom. Partia florbalistov okolo Maťa Remeňa sa snaží hrať organizovane, ale teraz prepadla v defenzíve i v efektivite.

Jozef Purda /Včelín/: Neodohrali sme zlý zápas, ale súper sa na nás dobre pripravil. Sťažil nám prechod do útoku a tam sme narážali na sústredenú obranu. Turanci veľmi dobre strieľali a s ich strelami z otočiek sme si nevedeli poradiť. Ich strelcom sme ponechali príliš veľa priestoru a Turanci to využili.

Šestka kola: T. Brisuda – S. Belko, M. Noga – A. Wagner, P. Berešík, D. Kečkeš

-mil-

Výsledky 2. kola základnej časti TFL

Bernoláčik - Medvede 8:4 / 2:0,3:1,3:3 / góly: Kučák 4, Hanus 2, Kralovanský 1, Štrba 1, - Struhárňanský 2, Staš 1, Hnilica 1, IBK Galia - Immortals 9:6 / 4:2,3:2,2:2 / góly: Wagner 3, Sabó 2, Hužvár 1, Vandlík 1, Mäsiar 1, Kán 1, - Kečkeš 4, Mäsiar 1, Vaňko 1, FbK STATON Turany - FBK Spartak Včelín 9:5 / 4:2,3:2,2:1 / góly: Berešík 3, Katreniak 2, Sochuľák 1, Baráni 1, Gelačák 1, Černák 1, - Knesl 2, Orechovský 1, Lilge 1, Purda 1,
Partneri
Posledné zápasy
9.
kolo
30.11. Logo FbK STATON Turany - Logo FBK Spartak Včelín 5 : 7
30.11. Logo HENNLICH Zenit - Logo Bernoláčik 4 : 3
30.11. Logo IBK Galia - Logo Juventa Žilina 5 : 6 sn
Nasledujúce zápasy
10.
kolo
7.12.  17:00 FbK STATON Turany vs HENNLICH Zenit
7.12.  18:00 Juventa Žilina vs Bernoláčik
7.12.  19:00 IBK Galia vs FBK Spartak Včelín
Tabuľka
č. Team Z V P Góly B
1 Juventa Žilina 9 7 1 70:39 23
2 IBK Galia 9 7 1 53:35 22
3 Bernoláčik 9 4 5 51:44 12
4 HENNLICH Zenit 9 3 5 36:53 11
5 FbK STATON Turany 9 2 6 50:73 8
6 FBK Spartak Včelín 9 1 6 35:51 5
Ligoví strelci
1 Marko Baráni IBK Galia 17
2 Peter Štrba Bernoláčik 16
3 Adam Hanus Bernoláčik 11
4 Adam Lilge IBK Galia 11
5 Daniel Okuliar HENNLICH Zenit 11
6 Matej Noga Juventa Žilina 10
7 Emil Pochyba Juventa Žilina 10
8 Maroš Bubeník Juventa Žilina 9
9 Lukáš Imrišík Juventa Žilina 9
10 Peter Lietava HENNLICH Zenit 9