IBK Galia nečakaným lídrom TFL

V 4. kole stratili svoju neporaziteľnosť už aj Bernoláčik a Zenit a tak bez prehry ostáva iba nováčik súťaže IBK Galia. Bernoláčik stratil body v šlágri kola s Immortalsom a Zenit vysoko podľahol Galii.

IBK Galia nečakaným lídrom TFL

IBK Galia – HENNLICH Zenit 10 : 3

Galia má výborné vstupy do zápasov, čo potvrdila aj proti Zenitu. Základ svojho presvedčivého víťazstva položila v 1. tretine. V 2. časti Zenit hrýzol, ale v 3. tretine už nezastavil gólovú smršť svojho súpera. A tak sa v bojovnom stretnutí zrodil jednoznačný triumf „Sabovcov“.

Matej Kán (Galia):Proti oslabenému súperovi sme sa dostali do rýchleho vedenia . Zenit sa nevzdával, vyrovnal hru ale nie skóre. A tak sme aj po dvoch tretinách viedli. V 3. tretine sme gólovo strhli zápas na svoju stranu.

Ján Pejskar (Zenit): Do zápasu sme nastúpili ležérne. Po celý duel sme sa nedostali do tempa. Mali sme zlú rozohrávku a zle sme bránili. Súper nekompromisne trestal každú našu chybu. a zaslúžene triumfoval. Verím, že v ďalšom zápase predvedieme diametrálne odlišný výkon.

Immortals – FBK Bernoláčik 6 : 5

Súboj dvoch ostatných finalistov TFL mal nádych zápasu play-off. Kvalitou, nasadením ale i dramatickými zvratmi na oboch stranách. Obhajca titulu začal excelentne a už vo 8. minúte viedol 4:1. Bernoláčik však nie je mužstvom, ktoré sa poddá. Jeho hráči vyrovnali hru i skóre. Chlieb sa lámal na konci tretej tretiny. Oranžoví svoj gólový mečbal nepremenili, zato Immortals svoju príležitosť využil a 21 sekúnd pred tretím klaksónom zasadil Dávid Kečkeš súperovi smrtiaci úder.

Jakub Vaverka (Imortals): Mali sme fantastický vstup do zápasu, keď sme povstali doslova ako Kraken na mori. Bernoláčik je však skúsené mužstvo, a dokázal sa vrátiť do hry. Myslím si, že o ten gólik sme boli lepším mužstvom a napokon sa nám ho podarilo v závere streliť. Finalisti minulého ročníka ponúkli ľuďom v Diakovej peknú florbalovú šou. Veľmi sa z toho teším.

Matej Noga (Bernoláčik): V zápase sme neukázali všetko, čo vieme. Myslím si, že o výsledku rozhodla 1. tretina, ktorá nám nevyšla. Súper nám robil problémy pri prechode do útoku a v nemilosrdne potrestal naše chyby v obrane. .V 2. tretine sme zlepšili pohyb, početnosť streľby a skóre sme vyrovnali. V závere zápasu sme neboli ďaleko od šiesteho gólu, ale vynikajúco sa predviedol súperov brankár. Gratulujem Immortalsu k víťazstvu.

FbK STATON Turany – Medvede 15 : 1

V súboji mačky s myšou sa zrodil v tejto sezóny najvyšší gólový rozdiel. Od začiatku stretnutia bolo jasné, že Turany vyhrajú, otázkou bolo iba akým skóre. Medvede v tejto sezóne hľadajú svoju tvár. V mužstve im chýba na niektorých postoch väčšia kvalita aj konkurencia. Pre Turany boli ľahko stráviteľným sústom.

Andrej Molnár (Turany): Do zápasu sme vstupovali s rešpektom, chceli sme zachytiť úvod stretnutia. To sa nám aj podarilo a už z prvej strely sme skórovali. Postupne sme pridávali ďalšie góly a potom sme sa bavili florbalom. Zápas miestami pripomínal našu exibíciu. Nemyslím si ale, že odzrkadľoval skutočný rozdiel vo výkonnosti oboch mužstiev. Pre Medvede to bol jednoducho deň blbec.

Rastislav Zajac (Medvede): Z mojej strany ani nie je čo hodnotiť. Nastúpili sme v oklieštenej zostave a na ihrisku to bolo poznať. Musíme asi doplniť našu súpisku o kvalitnejších hráčov, aby sa zvýšila naša sila. Momentálne je to tak ako to je...

Šestka 4. kola

T. Mäsiar – O. Kubička, M. Noga – D. Kečkeš, D, Sabo, M. Baráni

Hráč 4. kola

Ondrej Kubička - aj v tomto kole bolo niekoľko zaujímavých výkonov, ale nám sa najviac pozdával obranca Immortalsu, ktorý výborne režíroval hru svojho mužstva. Ako bonus pridal dva dôležité góly.

Zaujímavosť 4. kola

Turiansky dorastenec Marko Baráni, vsietil päť gólov.

-mil-

Výsledky 4. kola základnej časti TFL

IBK Galia - HENNLICH Zenit 10:3 / 2:0,1:1,7:2 / góly: Wagner 4, Kán 3, Sabó 1, Hužvár 1, Belička 1, - Jakubský 1, Balla 1, Lietava 1, Immortals - Bernoláčik 6:5 / 4:2,1:2,1:1 / góly: Kubička 2, Kirschner 1, Mäsiar 1, Kečkeš 1, Čipkala 1, - Štrba 2, Kralovanský 2, Kubička 1, FbK STATON Turany - Medvede 15:1 / 7:0,3:1,5:0 / góly: Baráni 5, Czirjak 2, Ujček 2, Bella 2, Gelačák 1, Taraba 1, Berešík 1, Molnár 1, - Pochyba 1,
Partneri
Posledné zápasy
9.
kolo
30.11. Logo FbK STATON Turany - Logo FBK Spartak Včelín 5 : 7
30.11. Logo HENNLICH Zenit - Logo Bernoláčik 4 : 3
30.11. Logo IBK Galia - Logo Juventa Žilina 5 : 6 sn
Nasledujúce zápasy
10.
kolo
7.12.  17:00 FbK STATON Turany vs HENNLICH Zenit
7.12.  18:00 Juventa Žilina vs Bernoláčik
7.12.  19:00 IBK Galia vs FBK Spartak Včelín
Tabuľka
č. Team Z V P Góly B
1 Juventa Žilina 9 7 1 70:39 23
2 IBK Galia 9 7 1 53:35 22
3 Bernoláčik 9 4 5 51:44 12
4 HENNLICH Zenit 9 3 5 36:53 11
5 FbK STATON Turany 9 2 6 50:73 8
6 FBK Spartak Včelín 9 1 6 35:51 5
Ligoví strelci
1 Marko Baráni IBK Galia 17
2 Peter Štrba Bernoláčik 16
3 Adam Hanus Bernoláčik 11
4 Adam Lilge IBK Galia 11
5 Daniel Okuliar HENNLICH Zenit 11
6 Matej Noga Juventa Žilina 10
7 Emil Pochyba Juventa Žilina 10
8 Maroš Bubeník Juventa Žilina 9
9 Lukáš Imrišík Juventa Žilina 9
10 Peter Lietava HENNLICH Zenit 9