Prvé víťazstvo Medveďov, zmena na líderskej pozícii v TFL

Doterajší líder Turčianskej florbalovej ligy Galia zostala na štíte Včelína a prvé miesto v tabuľke uvoľnila Bernoláčiku. ktorý deklasoval Zenit. Prvé body získali aj Medvede, keď si po samostatných nájazdoch poradili s Immortalsom.

Prvé víťazstvo Medveďov, zmena na líderskej pozícii v TFL

Včelín - Galia 7 :4

Galia po prvýkrát okúsila trpkosť prehry. Po štyroch víťazných zápasoch ju nachytali na hruškách chlapci zo Včelína. Spartakovci si zaknihovali plný bodový zisk. Podarilo sa im to vo veľkom štýle. Mužstvo vedené Matejom Remeňom odohralo najlepší zápas sezóny a svojho súpera jednoznačne prevýšilo.

Matej Remeň (Včelín): Konečne nám vyšiel vstup do zápasu. Hrali sme potom uvoľnene, mali potrebné sebavedomie ale musím povedať, že stálo pri nás aj šťastie. Odohrali sme dobrý zápas. mali sme rýchly prechod do útoku, dobre sme bránili. Podržal nás brankár Bruno Koťka a v útoku sa presadil Adam Lilge. V úvode sezóny neboli naše výkony podľa našich predstáv, ale teraz verím, že sa karta obrátila. Myslím si, že potenciál nášho tímu stále nie je vyčerpaný. Súperovi ďakujem za kvalitný duel..

Matej Kán (Galia): V zápase so Včelínom sme si vybrali deň blbec. Na čo sme siahli, to sme pokazili, naopak súperovi vychádzalo. všetko na čo siahol. Včelínu gratulujem k víťazstvu. Nám nezostáva nič iné, ako zdvihnúť hlavy a opäť sa vrátiť na víťaznú vlnu.

Bernoláčik – Zenit 13 : 5

Bernoláčik v prvej tretine svojho súpera načal a v druhej časti ho svojou pestrou kombinačnou hrou rozložil. Oranžoví na ihrisku dominovali a ponúkli pekné florbalové predstavenie. Z rytmu ich vyviedlo zranenie brankára Maťa Ursachera na konci druhej tretiny. V tretej časti Bernoláčik poľavil a umožnil zenitskému duu Krištof Balla – Martin Ďuráčik skorigovať hrozivý debakel.

Rudo Kralovanský (Bernoláčik): Pred súperom sme mali rešpekt, lebo Zenit hrá nepríjemný celoplošný florbal. Urobili sme nejaké zmeny v zostave a od začiatku zápasu sme boli hladní po víťazstve. Trénerom naordinovaná taktika slávila úspech. Boli sme efektívni v koncovke, čo bolo pre vývoj stretnutia dôležité. V závere sme už poľavili a súper potrestal našu ľahkovážnosť. Sme radi, že sme tento náročný zápas zvládli a dobrým výkonom sa odrazili do ďalšej časti sezóny.

Ján Pejskar (Zenit): Z našej strany to bol katastrofálny výkon. Súper nás predčil vo všetkých herných činnostiach. Nedokázali sme sa udržať na loptičke a viazla nám kombinácia. Gratulujem Bernoláčiku k zaslúženému víťazstvu.

Immortals – Medvede 6 : 7

Immortals dobre rozbehnutý zápas nedotiahol do víťazného konca. Aj preto, lebo narazil na koncentrovaného a nepoddajného súpera. Medveďom pomohol v bránke navrátilec Jozef Krol a režisér hry Stanislav Belko.

Róbert Kalnický (Immortals): Opäť sme ukázali naše dve tváre. Tú lepšiu sme previedli do 27. minúty. Viedli sme 4:1, zápas sme kontrolovali, ale potom sme v našej presilovke dvakrát inkasovali a Medvede sme dostali do hry. Potom sa zápas prelieval z jednej strany na druhú, až o víťazovi rozhodli nájazdy. Aj napriek tomu, že sme sa zišli v malom počte, väčšiu časť zápasu sme dominovali. Teraz si oddýchneme a po prestávke sa vrátime v plnej sile.

Roman Stupák (Medvede): Veľmi sme chceli získať prvé body a pomôcť k tomu nám mal aj Jožko Krol. V úvode sa hral vyrovnaný florbal, ale potom nám súper gólovo odskočil. Zlomová bola naša oslabovka na konci druhej tretiny. Dostali sme sa do hry a v 41. minúte aj do vedenia. Po vyrovnávajúcom góle súpera prišli na rad nájazdy a tam nám Jožko Krol vychytal víťazstvo.

Šestka 7. kola: J. Krol – M. Noga, S. Belko, A. Lilge, J. Kubička, O. Kubička

Hráč 7. kola: Jozef Krol – vrátil sa do TFL po troch rokoch a predviedol kus zo svojho brankárskeho umenia. V nájazdoch vygumoval strelcov Immortalsu a výraznou mierou tak prispel v prvému víťazstvu Medveďov v sezóne.

Zaujímavosť 7. kola: V siedmom kole bolo až šesť hetrikových strelcov. Tri góly v zápase zaznamenali Adam Lilge, Michal Kučák, Daniel Chochula, Krištof Balla, Ondrej Kubička a Stanislav Belko.

-mil-

Výsledky 6. kola základnej časti TFL

FBK Spartak Včelín - IBK Galia 7:4 / 3:1,3:1,1:2 / góly: Lilge 3, Tomica 1, Purda 1, Fedor 1, Vojtyla 1, - Hužvár 1, Sabó 1, Belička 1, Mäsiar 1, Bernoláčik - HENNLICH Zenit 13:5 / 2:0,7:0,4:5 / góly: Chochula 3, Kučák 3, Kralovanský 2, Kubička 2, Noga 2, Štrba 1, - Balla 3, Ďuračik 2, Immortals - Medvede 7:8 sn / 4:1,0:2,3:4 / góly: Kubička 3, Kalnický 2, Ďureje 1, Kečkeš 1, - Belko 3, Miške 2, Málus 1, Dubovec 1, Kozman 1,
Partneri
Posledné zápasy
9.
kolo
30.11. Logo FbK STATON Turany - Logo FBK Spartak Včelín 5 : 7
30.11. Logo HENNLICH Zenit - Logo Bernoláčik 4 : 3
30.11. Logo IBK Galia - Logo Juventa Žilina 5 : 6 sn
Nasledujúce zápasy
10.
kolo
7.12.  17:00 FbK STATON Turany vs HENNLICH Zenit
7.12.  18:00 Juventa Žilina vs Bernoláčik
7.12.  19:00 IBK Galia vs FBK Spartak Včelín
Tabuľka
č. Team Z V P Góly B
1 Juventa Žilina 9 7 1 70:39 23
2 IBK Galia 9 7 1 53:35 22
3 Bernoláčik 9 4 5 51:44 12
4 HENNLICH Zenit 9 3 5 36:53 11
5 FbK STATON Turany 9 2 6 50:73 8
6 FBK Spartak Včelín 9 1 6 35:51 5
Ligoví strelci
1 Marko Baráni IBK Galia 17
2 Peter Štrba Bernoláčik 16
3 Adam Hanus Bernoláčik 11
4 Adam Lilge IBK Galia 11
5 Daniel Okuliar HENNLICH Zenit 11
6 Matej Noga Juventa Žilina 10
7 Emil Pochyba Juventa Žilina 10
8 Maroš Bubeník Juventa Žilina 9
9 Lukáš Imrišík Juventa Žilina 9
10 Peter Lietava HENNLICH Zenit 9