Parádny marš Galie pokračuje, na dno sa prepadol Včelín

Aj na začiatku druhej tretiny súťaže pokračuje Galia v obdivuhodných výkonoch. Naopak Včelín sa naďalej trápi a prepadol sa na dno tabuľky.

Včelín - Zenit 3:7

V súboji posledných mužstiev v tabuľke, rozhodol Zenit o svojom triumfe už v prvej tretine. Pohodlný štvorgólový náskok si už potom „zeniťáci“ v pohode udržali. Včelín sa zatiaľ nevie chytiť a z víťazstva sa netešil ani na šiesty pokus.

Matej Remeň (Včelín): Naše zápasy sú ako cez kopirák, lebo opäť nám nevyšla prvá tretina. V nej si súper vypracuje vedenie, ktoré potom márne dobiehame. Aj teraz sme dobiehali náskok súpera, keď sme prehrávali už 0:4. Trápime sa naďalej v koncovke. Frustrácia z prehier sa stupňuje. Teraz sa musí ukázať charakter a sila kolektívu. Chalani si musia uvedomiť, prečo sú vo Včelíne. Keď nebudeme súperiť sami proti sebe, potom môžeme rozmýšľať nad víťazstvom. Musíme byť ako jeden tím, tak ako to spolu kričíme pred zápasom.

Ján Pejskar (Zenit): Konečne sa nám podarilo zvládnuť zápas po hernej aj taktickej stránke. V prvej tretine sme súpera prekvapili našou aktívnou hrou s vysokým napádaním. Vybudovali sme si výrazný náskok. V ďalšom priebehu sme nepoľavili v tempe a duel sme bezpečne doviedli do víťazného konca. Musím pochváliť chalanov za príkladnú bojovnosť a zodpovedný prístup. Verím, že sme na dobrej ceste a naše výkony sa budú zlepšovať.

Juventa - Turany 10:6

Kolóna pod Strečnom poznamenala zápas v prvej tretine. Od úvodného buly hrala Juventa iba s piatimi hráčmi. Turanci tento handicap súpera nevyužili. Po prestávke dorazili zvyšní „juvenťáci“ a odrazu boli Žilinčania v početnej prevahe. Juventa si potom vypracovala náskok, ktorý s prehľadom kontrolovala.

Juraj Kubička (Juventa): Prvá tretina pripomínala florbalový krúžok. Nás bolo päť a Turancov sedem. Zahrali sme to, čo sme potrebovali a počkali na naše posily, ktoré sa flákali pod Strečnom. Som rád, že nás „Vajco“ po prvej tretine neposadil a mohli sme tento pokojný zápas dotiahnuť do víťazného konca.

Andrej Molnár (Turany): Už pred zápasom sme vedeli, že nás nič jednoduché nečaká. Juventu považujeme za najlepší tím v lige a nám prišlo iba osem hráčov. Na prvú tretinu súperovi dorazila iba pätica hráčov, ale my sme nedokázali túto časť vyhrať. Potom už prišiel súperovi zvyšok hráčov, nám začali ubúdať fyzické sily a florbalová kvalita Juventy sa naplno ukázala. Gratulujem Juvente k zaslúženému víťazstvu.

Galia - Bernoláčik 7:3

Aktuálny líder TFL nedal svojmu súperovi najmenšiu šancu. Svoje presvedčivé víťazstvo začal budovať v prvej časti a upevnil ho v druhej tretine. Až keď sa Galia gólovo nabažila, dostal sa k slovu aj Bernoláčik a skorigoval hroziaci debakel. Oranžoví predviedli najslabší výkon v súťaži.

Adam Hanus (Galia): Do zápasu sme dobre vstúpili. Boli sme viac ofenzívni, čo sa ukázalo v prvej tretine. Urobili sme si náskok, viedli sme 3:0 a potom sme už za stavu 7:0 pozorne bránili. Chcel by som pochváliť obranu aj brankára. Súperovi ďakujem za zápas.

Michal Kučák (Bernoláčik): V stretnutí sme sa trápili. Nevieme udržať loptičku na hokejkách, pripraviť si útok. Namiesto toho sa rozbehneme dopredu a po nepresnej prihrávke stratíme loptičku. Súper nás potom tlačí v našom obrannom pásme a my naprázdno beháme za ním. Stojí nás to veľa síl, ktoré nám potom chýbajú. Až v tretej tretine sme sa konečne prebudili, začali sme lepšie brániť a tlačiť sa dopredu.

Šestka 6. kola
M. Majdulík - M. Franek. M. Baráni, M. Noga, J. Kubička, P. Lietava

Hráč 6. kola
Juraj Kubička - spolu so svojim florbalovým dvojčaťom Matejom Nogom umne režíroval na ihrisku početnú nevýhodu Juventy v prvej tretine. Aj v ďalších fázach stretnutia bol Juraj pre Turany hlavnou ofenzívnou hrozbou.

Zaujímavosť kola
Cesta pod Strečnom bola pre hráčov Juventy „zarúbaná“. Duel našťastie stihli a už do druhej tretiny nastúpila celá „Vajcova“ florbalová družina. Vieme, ako to pod Strečnom chodí, a tak musia byť chlapci z Juventy na to pripravení.

-mil-

Výsledky 6. kola základnej časti TFL

FBK Spartak Včelín - HENNLICH Zenit 3:7 / 0:4,2:1,1:2 / góly: Baláž 2, Fedor 1, - Lietava 4, Grosman 2, Okuliar 1, Juventa Žilina - FbK STATON Turany 10:6 / 2:2,5:2,3:2 / góly: Noga 2, Kubička 2, Bubeník 2, Málus 1, Staš 1, Straka 1, Pochyba 1, - Ujček 2, Bella 1, Molnár 1, Katreniak 1, Sabó 1, IBK Galia - Bernoláčik 7:3 / 3:0,4:1,0:2 / góly: Baráni 3, Lilge 2, Koniar 1, Kučka 1, - Chochula 2, Kralovanský 1,