Štvrťfinálové drámy poznajú rozuzlenie - Zenit aj Turany prekĺzli do semifinále

Tohtoročné play-off zatiaľ dvíha divákov v Športovom centre v Diakovej zo sedadiel. Štvrťfinálové drámy už poznajú svojich víťazov i porazených. Do semifinále napokon postúpil favorizovaný Zenit aj Turany.

Štvrťfinálové drámy poznajú rozuzlenie - Zenit aj Turany prekĺzli do semifinále

Zenit – Včelín 5:2, stav série 2:1

Včeličky avizovali, že pre nich bude play-off iná súťaž a až vo vyraďovacej časti dajú o sebe vedieť. A tak aj bolo. V treťom, rozhodujúcom zápase, siahali po víťazstve, ale v zlomovej situácii celej série zlyhali. V druhej tretine nepremenil Dávid Kečkeš za stavu 2:1 nariadené trestné strieľanie. Vzápätí zeniťáci vyrovnali . No a keď sa ujal Zenit v tretej časti vedenia 3:2, psychická výhoda sa presunula na jeho stranu. A s ním aj skóre zápasu, ktoré si v závere už postrážili. A tak Zenit môže naďalej snívať svoj sen o opätovnom superfinále.

Ján Pejskar (Zenit): V úvode zápasu nás Včelín zaskočil svojou aktivitou. Rozhodujúcim sa ukázal nepremenený nájazd za stavu 1:2 a potom náš vyrovnávajúci gól v oslabení na 2:2. Bol to vyrovnaný zápas, v ktorom sme boli disciplinovanejší. Ďakujem Včelínu za výbornú sériu, ktorou dal zabudnúť na nevydarenú základnú časť. Verím, že nám toto víťazstvo pomôže a v semifinále ukážeme našu najlepšiu hru.

Matej Remeň (Včelín): O všetkom podstatnom sa rozhodlo v tretej tretine. Mali sme za stavu 2:2 presilovku, ale v nej sme inkasovali a ešte sme išli aj do oslabenia. Potom sme už nemali dostatok síl na otočenie zápasu. Gratulujem Zenitu k postupu so semifinále.

Turany – Bernoláčik 9:7, stav série 2:1

Tretí zápas najskôr kopíroval tie predchádzajúce. Na oboch stranách dominovala v prvej tretine pozorná obrana. V druhej časti odomkol Bernoláčik tromi gólmi turiansku defenzívu a išiel do vedenia 5:2. Prílišné uspokojenie oranžových, spojené s pasivitou na ich florbalkách prinieslo nevídaný návrat Turian do zápasu. Na začiatku tretej časti Bernoláčik ešte viedol 6:5, ale veľmi dobre hrajúci Turanci už potom ovládli dianie na ihrisku a zaslúžene postúpili do semifinále. Vlani sa nedostali chlapci spod Kriváňa do play-off a teraz budú bojovať o medaily. Naopak obhajca titulu, Bernoláčik prvýkrát v histórii TFL odíde bez cenného kovu.

Andrej Molnár (Turany): Takmer počas celého stretnutia sme diktovali tempo hry. Bernoláčik neustále odolával a darilo sa mu v útoku gólovo sa presadzovať. Boli sme si vedomí našej kvality a preto sme nespanikárili ani za stavu 2:5. Otočili sme skóre a zápas dotiahli do víťazného konca. Myslím si, že do semifinále postupujeme zaslúžene. Ďakujem Bernoláčiku za skvelú sériu, naše zápasy sa museli divákom páčiť.

Dušan Štrbák (Bernoláčik): Zápas sme si sami prehrali. Do stavu 5:2 sme hrali koncentrovane, ale potom sme začali zbytočne vymýšľať a nepremenili sme ďalšie dve vyložené príležitosti. Keby sme ich premenili bolo by po zápase. Namiesto toho máme po sezóne a budeme prvýkrát v histórii bez medaile. Nevadí, stalo sa. Každá séria sa raz skončí a aj táto naša sa skončila. Verím, že nás to posilní a v budúcej sezóne sa vrátime silnejší.

Hráč štvrťfinále č.3

Dominik Sabó - mierou vrchovatou sa postaral o návrat Turian do rozhodujúceho zápasu. Autor štyroch gólov symbolicky posledným gólom definitívne odomkol semifinálovú bránu.

Výsledky 3. kola štvrťfinále playoff TFL

HENNLICH Zenit - FBK Spartak Včelín 5:2 / 0:1,2:1,3:0 / góly: Ďuračik 1, Okuliar 1, Jesenský 1, Grosman 1, Čavajda 1, - Remeň 1, Silvester 1, FbK STATON Turany - Bernoláčik 9:7 / 2:2,3:3,4:2 / góly: Sabó 4, Berešík 2, Katreniak 1, Bella 1, Ujček 1, - Brincka 2, Pikla 2, Kučák 1, Štrba 1, Chochula 1,
Partneri
Posledné zápasy
1.
kolo
Playoff - o 1.miesto
7.3. Logo Juventa Žilina - Logo IBK Galia 7 : 4
1.
kolo
Playoff - o 3. miesto
7.3. Logo HENNLICH Zenit - Logo FbK STATON Turany 2 : 7
Tabuľka
č. Team Z V P Góly B
1 Juventa Žilina 15 12 2 109:66 38
2 IBK Galia 15 10 3 91:58 33
3 HENNLICH Zenit 15 6 7 65:85 22
4 FbK STATON Turany 15 6 8 91:105 20
5 Bernoláčik 15 5 8 79:86 17
6 FBK Spartak Včelín 15 1 12 58:93 5
Ligoví strelci
1 Marko Baráni IBK Galia 29
2 Adam Hanus IBK Galia 25
3 Peter Štrba Bernoláčik 24
4 Lukáš Imrišík Juventa Žilina 19
5 Daniel Okuliar HENNLICH Zenit 18
6 Martin Ďuračik HENNLICH Zenit 17
7 Adam Lilge IBK Galia 17
8 Miroslav Gelačák FbK STATON Turany 16
9 Matej Katreniak FbK STATON Turany 16
10 Matej Noga Juventa Žilina 16