Semifinále TFL: Juventa deklasovala Turany, Zenit pretlačil Galiu

Prvé semifinálové zápasy priniesli jasné víťazstvo favorita zo Žiliny a úspech florbalových bojovníkov zo Zenitu. Turany aj Galia budú v ďalšom zápase odvracať mečbol súpera.

Juventa Žilina - Turany  10:3, stav série 1:0

Hlavný ašpirant na zisk „ušatého pohára“ neponechal nič na náhodu. Po florbale i úspechu hladní Juvenťáci sa od úvodného buly pustili do svojho súpera. Rýchlymi dvoma gólmi Žilinčania nahlodali sebavedomie Turian. Gólová poistka na konci prvej tretiny naštartovala ich florbalovú parádu a demoláciu súpera v ostatných častiach. Turany, po dobrých štvrťfinálových dueloch sklamali. V odvete musia zabrať ak chcú prekaziť Juvente cestu do superfinále.

Ondrej Kubička (Juventa): Našťastie sa v zápase neprejavilo, že sme vo  štvrťfinále stáli a zápas sme v pohode zvládli. Vyšla nám prvá tretina, po ktorej sme viedli 3:0. V druhej časti sme dokázali náskok ešte zvýšiť a súperovi sme gólovo odskočili. Verím, že aj v druhom zápase zopakujeme podobný výkon a postúpime do finále.

Andrej Molnár (Turany): Favorit bol v tomto zápase jasný a prognózy sa na ihrisku do bodky naplnili. Juventa bola vo všetkom lepšia. V rýchlosti, dôraze i v koncovke. My sme sa sporadicky dostávali do dobrých šancí. Nemožno nám uprieť snahu, ale robili sme veľa chýb, ktoré takýto kvalitný súper neodpúšťa. Do odvety dáme všetko a budeme dúfať, že si chalani z Juventy vyberú horší deň.

Galia - Zenit  2:5, stav série: 0:1

Galia po trojtýždňovej pauze a bez dvoch kľúčových hráčov v zostave narazila na rozbehnutý Zenit. Zeniťáci síce zmenili imidž, lebo nastúpili v nových dresoch, ale nezmenili nič zo svojho húževnatého a bojovného herného prejavu. Svojim štýlom hry robili Galii problémy. Galičania hrali na konci druhej tretiny šesť minút presilovku, ale výborne chytajúceho Mira Majdulíka v bránke neprekonali. To sa stalo chlapcom z Galie napokon osudným, lebo v tretej časti duo Martin Ďuráčik - Daniel Okuliar rozhodlo o tom, že Zenit vybojoval semifinálový mečbol.

Jozef Purda (Galia): Zápas nebol podľa našich predstáv. Chýbal nám Adam Hanus aj Marko Baráni a dosť nám uškodila trojtýždňová pauza. Rozbehnutý Zenit bol naopak na koni a my sme sa prispôsobili jeho hokejbalovému štýlu. Doplatili sme aj na nevyužité presilovky. V druhom zápase to bude z našej strany určite lepší výkon. Stále máme pred sebou cieľ a ten je postup do finále.

Ján Pejskar (Zenit): Zápas mal podobný priebeh ako ten tretí štvrťfinálový so Včelínom. Prehrávali sme 1:2, ale dokázali sme tento stav otočiť. Mrzí ma, že sme boli nedisciplinovaní a zbytočne sme oplácali provokácie zo stany súpera. Našťastie máme v tejto sezóne silné závery. Najskôr sme ubránili šesťminútovú presilovku a potom sme zápas rozhodli. V ďalšom dueli musíme hrať podstatne lepšie, lebo Galia nastúpi v silnejšej zostave.

Hráč semifinále č.1

Miroslav Majdulík - v prvých  semifinálových stretnutiach predviedli výborné výkony trojgóloví strelci Martin Ďuráčik a Lukáš Imrišík, či režisér hry Juventy Matej Noga, ale za hráča semifinále sme určili brankára Zenitu Miroslava Majdulíka. Výraznou mierou pomohol, najmä v presilovkách, svojmu tímu k vydretému víťazstvu.

Výsledky 1. kola semifinálne playoff TFL

Juventa Žilina - FbK STATON Turany 10:3 / 3:0,4:1,3:2 / góly: Imrišík 3, Pochyba 1, Kubička 1, Bubeník 1, Straka 1, Staš 1, Pokorný 1, Málus 1, - Ujček 2, Taraba 1, IBK Galia - HENNLICH Zenit 2:5 / 1:1,1:2,0:2 / góly: Kučka 1, Franek 1, - Ďuračik 3, Kučka 1, Okuliar 1,