Semifinále TFL: O dvoch miestenkách do superfinále rozhodnú tretie zápasy

Tohtoročné play-off, tak ako sme už písali, naďalej prináša množstvo dramatických súbojov, zaujímavých zápletiek, nečakaných rozhodnutí, veľa emócii, radostí i smútku. Galia aj Turany odvrátili mečbol a o finalistoch rozhodnú tretie zápasy. Pozývame vás vo štvrtok do Športcentra v Diakovej na dôležité súboje o superfinále. Máme sa na čo tešiť. V rozhodujúcich dueloch bude Zenit poháňať krivda z predchádzajúceho zápasu, Galiu túžba po finále, Turany odhodlanie prejsť cez favorita a Juventu naplnenie svojho cieľa.

Zenit - Galia 6:10, stav série 1:1

Zápas plný osobných súbojov, veľkého nasadenia, ale aj snahy oboch tímov  o víťaznú bodku bol dve tretiny v réžii Zenitu. Fialoví si vo fázach, keď to najviac potrebovali pomohli gólom. Po dvoch tretinách svietil na časomiere stav 6:4 pre Zenit. V prestávke prišla Galia s doteraz nevídaným protestom. Hráč Zenitu Róbert Grosman hrá s florbalkou, na ktorej má inú značku čepeľ a inú palica. Rozhodcovia protest akceptovali a keďže TFL sa hrá podľa platných pravidiel SZFB, museli udeliť hráčovi Zenitu červenú kartu za nesprávne vybavenie. A to je trest 2+2 minúty a do konca zápasu. Šokovaní Zeniťáci v dvojnásobnej presilovke Galie dvakrát inkasovali. A keď zvýšil kanonier Adam Hanus vedenie Galie na 6:8 bolo o osude stretnutia rozhodnuté.

Ján Pejskar (Zenit): Dve tretiny sme hrali florbal, aký som u nás ešte za desať rokov existencie, nevidel. Na začiatku tretej tretiny sa však udiali veci, ktoré radšej nebudem komentovať, ale negatívne ovplyvnili inak výborný zápas. Nič sa však nedeje náhodne a osud to zariadil tak, aby sme hrali rozhodujúci zápas.

Jozef  Purda (Galia): Bol to kvalitný zápas. Presne taký, aký má v play-off byť. Uškodilo nám, že náš brankár meškal kvôli kolóne ne ceste a nestihol sa rozcvičiť. V tretej tretine sme sa zomkli, podali tímový výkon a premenili sme presilové hry. Som rád, že sme nepodľahli tvrdej hre a provokáciám súpera a zavŕšili obrat.

Turany - Juventa  9:7, stav série:1:1

Favorizovanej Juvente zápas nevyšiel. V obrane mali Žilinčania priveľa medzier a v útoku chýbala pohotová koncovka. Turanci podali oveľa lepší výkon ako v prvom dueli. V gólovej naťahovačke so svojim súperom udávali tón. Rozhodnutie padlo v 43. minúte, keď za desať sekúnd vsietili chlapci spod Kriváňa dva góly a posunuli tak sériu do tretieho duelu.

Andrej Molnár (Turany): Po našom slabom výkone v minulom zápase sme chceli ukázať, že florbal vieme hrať. Vo vyrovnanom stretnutí bola Juventa častejšie na loptičke. Chceli sme zakončiť každý náš pobyt v útočnom pásme a to nám vychádzalo. Musím pochváliť každého hráča, špeciálne brankárov za výborný výkon hodný play-off. Sme radi, že sme uspeli, ale v rozhodujúcom zápase musíme dať do toho ešte viac. Favorit je síce jasný, ale ako sa hovorí loptička je deravá a stať sa môže čokoľvek.

Matej Noga (Juventa): Nepodali sme dobrý výkon. Chýbala nám strelecká aktivita a aj ďalšie prvky, bez ktorých gól nedáme. Aj vďaka tomu sme sa na strelené góly veľmi nadreli a vzápätí sme inkasovali. Navyše sme neboli v obrane dôslední a to nás stálo zápas. Možno, že je aj dobre, že sme takto prehrali.  Turanci odohrali skvelý duel a gratulujem im k víťazstvu.

Hráč semifinále č.2

Adam Hanus - v oboch zápasoch vyniklo niekoľko hráčov. Obdivuhodný strelecký výkon predviedol Lukáš Imrišík, ale za hráča druhého semifinále sme určili kanoniera Galie. V tretej tretine chladnokrvne vystrieľal Galii finálovú šancu.

-mil-

Výsledky 2. kola semifinálne playoff TFL

HENNLICH Zenit - IBK Galia 6:10 / 4:2,2:2,0:6 / góly: Čavajda 1, Gajdoš 1, Okuliar 1, Jakubský 1, Ďuračik 1, Grosman 1, - Hanus 4, Tomica 2, Baráni 2, Lilge 1, Purda 1, FbK STATON Turany - Juventa Žilina 9:7 / 0:1,4:3,5:3 / góly: Gelačák 2, Ujček 1, Berešík 1, Katreniak 1, Molnár 1, Ujček 1, Blaho 1, Taraba 1, - Imrišík 5, Pokorný 1, Dubovec 1,