Tretie zápasy rozhodli. V superfinále si zahrajú Juventa a Galia

V treťom termíne už nie je žiadna oprava a tak sa všetci semifinalisti museli popasovať s tým, že dajú do toho všetko, čo je v ich schopnostiach. A na ihrisku to tak aj vyzeralo. Tretie zápasy lepšie zvládli Juventa a Galia, a tak si spolu zahrajú v superfinále. Obe mužstvá v záverečnom zápase sezóny ešte nehrali, ale v ich zostavách je niekoľko hráčov, ktorí prispeli k zisku cennej trofeje v iných tímoch. V malom finále sa stretnú smutní semifinalisti - Zenit a Turany.

Juventa - Turany  8:5, stav série: 2:1

Juventa neponechala nič na náhodu a v zostave aj s uzdraveným lídrom Jurajom Kubičkom vyrukovala na svojho súpera. Turanci boli vyrovnaným partnerom, ale v prvej tretine hrali trikrát v oslabení. Juvenťáci premenili až svoju tretiu presilovku a zásluhou Lukáša Imrišíka išli do vedenia. Turany v druhej časti pridali na obrátkach a tak sa hral v tejto pasáži výborný florbal. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú a nad strelcami vynikali obaja gólmani. Aj Turany si svojou aktivitou vybojovali výhodu presilových hier, ale ich tretia presilovka im zlomila väz. V 25. minúte išiel na trestnú lavicu Matej Noga, ale  turianska príležitosť na vyrovnanie sa zmenila na nočnú moru. Juventa totiž počas oslabenia vsietila v rozpätí 90-tich sekúnd tri góly. Otrasení Turanci inkasovali do druhého klaksónu ešte trikrát a tak boli za stavu 0:7 zrelí na uterák. Lenže chlapci spod Kriváňa sa len tak nevzdávajú. Bojovú zástavu zdvihol kapitán Andrej Molnár a jeho družina znížila stav na 4:7. Bodku za črtajúcou sa dramatickou zápletkou dal v 41. minúte Michal Tomečko, ktorý definitívne vystrelil pre Juventu superfinále.

Ondrej Kubička (Juventa): Myslím si, že nám naše vysoké vedenie 7:0 po dvoch tretinách uškodilo. Poľavili sme a súper sa dostal do hry. Som rád, že sme dali gól na 8:4. Vtedy sme Turany definitívne zlomili. Turanci boli nepríjemný súper a kto bol na zápasoch tejto série musí uznať, že videl kvalitný florbal. Tešíme sa na finále, chceme ho zvládnuť.

Andrej Molnár (Turany): Do zápasu sme išli bez troch kľúčových hráčov, ale na našej hre to nebolo vidieť. Hra bola vyrovnaná, šance sa striedali na oboch stranách, no my sme tie naše nepremenili. Zlom prišiel v druhej tretine, keď sme vo vlastnej presilovke vybuchli. Pri veľkej snahe vyrovnať, sme zabúdali na defenzívu. Juventa naše chyby trestala ako na bežiacom páse. Zdalo sa, že je po druhej časti po zápase, ale my sme ho ešte našou bojovnosťou zdramatizovali. Juventa, na čele s extraligovými hráčmi, ukázala svoju kvalitu a do finále zaslúžene postúpila. Verím, že do boja o bronzové medaily dáme všetko.

Galia - Zenit  6:2, stav série: 2:1

Michal Rapšík, brankár Galie nastúpil po prvýkrát v play-off a v úvodných dvoch minútach zlikvidoval tri príležitosti Zenitu na otvorenie skóre. Podarilo sa to naopak Galii, keď Marko Baráni v 5. minúte otvoril v presilovej hre strelecký účet zápasu. A keď zvyšoval, opäť v početnej výhode, Jozef  Purda na 3: 0, Galia sa posadila na finálového „koňa“. Zeniťáci bojovali do úmoru, ale ich snahu o návrat do duelu odmietol spoľahlivý Michal Rapšík, ktorý zneškodnil aj dve trestné strieľania fialových. Záverečný klaksón ukončil túto vypätú sériu, v ktorej sme boli na oboch stranách svedkami výborných florbalových momentov, zákrokov brankárov, nádherných gólov, ale aj prehnanej bojovnosti, provokácii, krívd, radosti i smútku. Ale aj toto patrí do scenára sérii vo vyraďovacej časti

Jozef  Purda (Galia): Som rád, že sme podali kvalitný, tímový výkon. Robili sme všetko, čo sme si povedali. Hrali sme veľa oslabení, čo nám ubralo mnoho síl. Veľmi nám pomohol brankár Mišo Rapšík. Celá séria bola veľmi ťažká. Zenit nám nedal nič zadarmo. Som hrdý na náš mladý tím. Myslím si, že ideme zaslúžene do finále. Teším sa na zápas s Juventou, bude to skvelý florbal, preto si nenechajte ujsť tento vrchol sezóny. Tešíme sa na vás.

Ján Pejskar (Zenit): Nechcem tu vnášať žiadne vášne a preto sa nevyjadrím k sérii. Ďakujem chalanom za bojovný výkon a fanúšikom za príkladné povzbudzovanie.

Hráč semifinále č.3

Michal Rapšík - bol nepriestrelnou stenou, ktorá bola pre Zenit veľkou prekážkou. Galia môže ďakovať svojmu gólmanovi, ktorý má výbornú formu. Vyznamenal sa najmä pri dvoch trestných strieľaniach. Juvente, svojmu finálovému súperovi poslal svoju aktuálnu vizitku ...

-mil-

Výsledky 3. kola semifinálne playoff TFL

Juventa Žilina - FbK STATON Turany 8:5 / 1:0,6:0,1:5 / góly: Kubička 2, Bubeník 2, Imrišík 1, Tomečko 1, Miške 1, Pochyba 1, - Molnár 1, Beňo 1, Ujček 1, Katreniak 1, Krystýnek 1, IBK Galia - HENNLICH Zenit 6:2 / 3:0,2:1,1:1 / góly: Baráni 1, Milo 1, Franek 1, Hanus 1, Lilge 1, Purda 1, - Čavajda 1, Okuliar 1,