Juventa Žilina sa stala víťazom Turčianskej florbalovej ligy

Turčianska florbalová liga ukončila vo štvrtok 7. marca finálovým večerom už svoje deviate pokračovanie. Je dobojované. TFL pozná svojho víťaza, porazených, medailistov, celkové poradie i ocenených hráčov.

Zenit - Turany  2:7

V malom finále sa o bronzové medaily stretol Zenit s Turanmi. Prvú tretinu gólovo ovládli Zeniťáci. Lenže Turanci, špecialisti na otáčanie výsledkov,  v druhej časti prestrieľali svojho súpera a vydláždili si tak cestu za cenným kovom. Na bojovníkov zo Zenitu sa medaila neušla a tak obsadili nepopulárne štvrté miesto.

Ján Pejskar: Chcem sa poďakovať chlapcom za celú sezónu. Odohrali sme v nej viacero vynikajúcich zápasov. Žiaľ, duel o 3. miesto medzi ne nepatrí. Bronzové medaily si Turany za predvedenú hru právom zaslúžia.

Andrej Molnár: Zaspali sme úvod zápasu a facka prišla už v tretej sekunde. Od druhej tretiny sme hrali koncentrovanejšie, uvedomovali sme si, že sme florbalovejší aj šikovnejší. Sme radi, že máme bronzové medaily, lebo ako sa hovorí - radšej vyhrať boj o tretie miesto, ako prehrať vo finále.

Juventa - Galia  7:4

V superfinále sa streli dva najlepšie tímy po základnej časti - Juventa Žilina a Galia. Už to sľubovalo, že početná divácka kulisa v Športcentre v Diakovej uvidí zaujímavý a dramatický florbal. Realita diania na ihrisku potvrdila tieto prognózy. Videli sme jedno z najkvalitnejších a najdramatickejších florbalových predstavení v poslednom zápase sezóny. Obe mužstvá začali ofenzívne a v pretekoch o úvodný gól boli rýchlejší Juvenťáci. Skóre otváral v presilovej hre Juraj Kubička. Keď zvyšovala jeho florbalová dvojička - Matej Noga na 2:0, Galia nespanikárila a pohotovými gólmi vyrovnala stav. Presný zásah Andreja Miškeho na 3:2, priniesol v tejto časti pokoj do žilinských radov. V druhej tretine Juventa trochu poľavila, čo draví Galičania využili. Už mali prevahu nielen v hľadisku ale aj na ihrisku. Táto pasáž držala všetkých v napätí. Hralo sa vo veľkom nasadení, pekné florbalové momenty sa striedali na oboch stranách, ale obaja brankári stiahli roletu. A tak sa všetko podstatné udialo v tretej časti. Obrovskú snahu čiernych o vyrovnanie pretavil Jozef Purda  do vyrovnávajúceho gólu - 3:3.

Galia bola v eufórii, ale dva zlepené góly o štyri minúty v rozpätí 15 sekúnd nasmerovali strelku kompasu za titulom opäť na stranu Juventy. Od tohto momentu už na ihrisku Žilinčania dominovali . Skóre zápasu pečatil v 58. minúte strelecky disponovaný Andrej Miške - 7:4. A tak sa Juventa, ktorú za víťazstvom ťahalo najmä trio lídrov Lukáš Imrišík, Matej Noga a Juraj Kubička, po záverečnom klaksóne tešila v prvej sezóne svojho pôsobenia v TFL z premiérového titulu.

Ondrej Kubička: Očakával som kvalitné stretnutie, veď súper pre niečo skončil na druhom mieste po základnej časti. V tejto sezóne sme ale poskladali dobré mužstvo, bolo tu viacero extraligových hráčov, mali sme kvalitu i skúsenosti. Som rád, že sme potvrdili papierové predpoklady a získali titul.

Jozef  Purda: Zápas rozhodli hráči s extraligovými skúsenosťami. Sú silní na loptičke, vedia dať góly. My sme podali dobrý výkon, hrali sme ako jeden tím. Po mojom vyrovnávajúcom góle som si povedal, že si ideme po titul. V tretej tretine nám už ale dochádzali sily. To, že bola Galia vo finále pre mňa veľa znamená. Som rád, že som poskladal takýto tím. Všetkých mám rád, sme ako jedna rodina.

Najužitočnejší hráč superfinále

Matej Noga: Boli sme lepší, dominantnejší na loptičke, súpera sme v prvej tretine sporadicky do niečoho púšťali. V druhej tretine nám chýbal pohyb, ale v tretej časti sme zapli na plné obrátky a účinok sa dostavil. Bolo to dobré vyvrcholenie sezóny. Čakal som kvalitný a dramatický zápas, ktorý sa hral vo výbornej atmosfére, lebo Galia má veľa fanúšikov.

Najproduktívnejší hráč a najlepší strelec v play-off

Lukáš Imrišík: Galia mala pevnú obranu a čakala na naše chyby. Rozhodli naše skúsenosti a kvalita. Vo finále mi to nepadalo, tak ako v semifinále, ale hralo sa mi dobre a zápas som si užíval. Bola to výborná sezóna, skvelá liga, ťažkí súperi a napokon parádne finále. Som nadšený a teším sa na ďalšiu sezónu.

Najproduktívnejší hráč a najlepší strelec v základnej časti

Marko Baráni: Všetky individuálne ceny by som vymenil za zisk titulu. Za tri sezóny som bol dvakrát druhý a preto viem, ako prehra vo finále bolí. Mali sme dať v druhej tretine góly, ktoré by nás posadili na koňa. Bohužiaľ neprišli a na koňa sa posadila Juventa.

Najlepší brankár v základnej časti

Michal Rapšík: Spoza masky som videl našu snahu a bojovnosť. Obrana niekedy vynechala, ale to sa v takomto vypätom zápase stáva. V tretej tretine sa duel zlomil dvoma zlepenými gólmi. Bolo to veľmi dobré finále.

Najlepší brankár v play-off

Peter Sak

Rekordéri v počte titulov

5x (2 Martinské medvede, Turany, Bernoláčik, Juventa) Juraj Kubička: Na finále sme sa nastavili tak, že potvrdíme úlohu favorita a vyhráme. V druhej tretine sme sa spoliehali na to, že sa to „samo“ vyhrá. V tretej tretine sme zapli, ale všetko bolo dlho otvorené. Súper sa definitívne  zlomil až za stavu 7:4. Trochu ma limitoval členok, preto som bol pomalší ako obvykle. Zisk piateho titulu je super a verím, že ešte nejaké tituly pridám.

4x (2 Martinské medvede, Immortals, Juventa) - Ondrej Kubička

4x (2 Bernoláčik, Turany,  Juventa) - Matej Noga

4x (2 Soldiers, 2 Bernoláčik) - Martin Ursacher

Od redakčného stola ďakujeme všetkým aktérom Turčianskej florbalovej ligy za celú sezónu a tešíme sa na ďalšie pokračovanie už v jubilejnom 10. ročníku. Športu zdar a florbalu zvlášť, priatelia!

-mil-

Výsledky 1. kola o 1.miesto playoff TFL

Juventa Žilina - IBK Galia 7:4 / 3:2,0:4,0:3 / góly: Miške 3, Kubička 1, Dubovec 1, Tomečko 1, Noga 1, Straka 1, - Serafín 1, Franek 1, Milo 1, Purda 1,